• 19:03

  • 1399-08-17

  • کد خبر: 279

متفکرآزاد در گفت‌وگو با آناج: برخورد دولت آذربایجان با نماینده هتاک تحسین‌برانگیز است

به گزارش آناج، دکتر روح‌الله متفکرآزاد در گفت‌وگو با خبرنگاران در واکنش به سخنان نماینده پارلمان جمهوری آذربایجان علیه ایران، این اظهارات را گویای خصومت تاریخی خیانت کنندگان به مردم آذربایجان دانست و گفت: نتیجه این نوع اظهارات منجر به خیانت‌هایی می‌شود که در گذشته متوجه اراضی آذربایجان شد و ادامه همان بیراهه‌ای است که […]

به گزارش آناج، دکتر روح‌الله متفکرآزاد در گفت‌وگو با خبرنگاران در واکنش به سخنان نماینده پارلمان جمهوری آذربایجان علیه ایران، این اظهارات را گویای خصومت تاریخی خیانت کنندگان به مردم آذربایجان دانست و گفت: نتیجه این نوع اظهارات منجر به خیانت‌هایی می‌شود که در گذشته متوجه اراضی آذربایجان شد و ادامه همان بیراهه‌ای است که عملکرد ائلچی‌‌بیگ در اوایل جنگ قره‌باغ بوده است، ضمن اینکه مشخص نیست که آیا این اظهارات نشان از حمایت وی از گروه‌های تروریستی و تروریسم است؟

وی با اشاره به اینکه اگر کمک‌های جمهوری اسلامی ایران در جنگ اشغال قره‌باغ نبود، شاهد فجایع بزرگی در اراضی جمهوری آذربایجان بودیم، افزود: همیشه کمک‌های ایران مورد تقدیر مسئولان جمهوری آذربایجان بوده و حتی نشان عالی آن کشور را به سرداران ایرانی اعطا کرده‌اند که حافظه تاریخی ملت آذربایجان کمک‌های جمهوری اسلامی ایران را فراموش نمی‌کند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در حمایت از آزادسازی قره‌باغ و حق قانونی جمهوری آذربایجان در این اراضی،  تأکید کرد: تاکنون هیچ رهبری در دنیا به صراحت رهبر انقلاب از حق جمهوری آذربایجان در قره‌باغ دفاع نکرده است که معتقدیم این حمایت فقط یک حمایت رسمی نیست، بلکه یک حمایت شرعی نیز است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی بخشی از اظهارات این نماینده پارلمان جمهوری آذربایجان را یادآور شد و گفت: ایران با گروهک‌های نظامی تروریستی مانند پ.ک.ک در شمالغرب کشور می‌جنگد و شهید می‌دهد لذا هیچ‌گاه از گروه‌های تروریستی حمایت نمی‌کند چراکه کشور ما قربانی تروریسم بوده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ما به تعهد خود برای مقابله با تروریسم پایبندیم خاطرنشان کرد: به خاطر همین، رهبری معظم انقلاب به طرفین جنگ تأکید کرده‌اند که هیچ گروه تروریستی نباید در نزدیکی مرزهای ما تشکیل یابد.

وی تصریح کرد: بر مبنای بیانات مقام معظم رهبری، سیاست ما کاملاً مشخص است و از آزادسازی تمام مناطق قره‌باغ حمایت کرده و با دخالت‌های خارجی مخالفیم.

متفکرآزاد با تقدیر از برخورد دولت، وزارت خارجه و کمیته انضباطی پارلمان جمهوری آذربایجان با نماینده هتاک، ابراز داشت: این اقدام دولت و پارلمان نشان داد که آذربایجان اجازه رسمیت بخشیدن به این اظهارات را نداد و نمی‌خواهند روابط بین دو کشور رو به تیرگی برود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نتیجه چنین اظهاراتی نه‌تنها باعث لطمه به روابط ایران و آذربایجان می‌شود، بلکه می‌تواند انگیزه حمایتی ملت و دولت جمهوری اسلامی از آزادسازی قره‌باغ را دچار صدمه کند.

وی در پایان، از نقش فعال سفیر ایران در باکو قدردانی کرد و گفت: آقای موسوی در توسعه و تقویت روابط بین دو همسایه اقدامات خوبی انجام داده و امیدواریم روابط بین دو ملت و دولت ایران و آذربایجان تقویت شود و به سطح شایسته دو طرف برسد.

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *