• 10:10

  • 1400-11-19

  • کد خبر: 27505

کودکان؛ طعمه بزرگ سویه جدید کرونا/آمار مبتلایان به اومیکرون انفجاری شد؛ واکسیناسیون را جدی بگیرید

این روزها که اومیکرون پرشتاب می تازد، در بسیاری از نقاط کشور شاهد افزایش انفجاری آمار مبتلایان به این ویروس منحوس هستیم، اما در این میان طبق گفته متخصصان بهداشت و درمان کودکان طعمه بزرگ سویه جدید کرونا هستند.

به گزارش آناج به نقل از عصرهامون، طبق اعلام متولیان بهداشت و درمان متاسفانه این روزها با جولان سویه اومیکرون شاهد افزایش انفجاری موارد ابتلا به کرونا در کشور هستیم و بر اساس آخرین تغییرات در نقشه رنگ‌ بندی کرونا تعداد شهرهای قرمز به شدت افزایش پیدا کرده است.

در سیستان و بلوچستان نیز وضعیت مناسب نیست به گونه ای که روزانه بیش از هزار و ۲۰۰ نفر به کرونا مبتلا و به طور متوسط روزانه ۱۰ نفر بستری می شوند که می تواند خطرناک باشد.

اما خبرهایی که از کارشناسان و متخصصان نقل می شود، حاکی از آن است که بیشترین مبتلایان به سویه جدید کرونا کودکان هستند، به ویژه در کودکان زیر دو سال شدت بیماری زیاد گزارش شده است.

افزایش مرگ و میر کودکان زیر ۲ سال 

حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در این باره در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: افرادی که این روزها علائم سرماخوردگی دارند، به اومیکرون مبتلا هستند، متاسفانه با شیوع این ویروس مرگ و میر بچه های زیر دو سال زیاد شده است.

وی افزود: در سیستان و بلوچستان وضعیت بسیار بدی را شاهد هستیم، چرا که بیماران دیر به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند و متاسفانه از میان افراد مبتلا، آمار کودکان زیر دو سال بالاست.

شهریاری گفت: از مردم خواهش می کنیم در صورتی که کوچکترین علامتی را در فرزندشان مشاهده کردند، به بیمارستان مراجعه و از نگهداری وی در خانه خودداری کنند، چرا که کودکان در برابر اومیکرون خیلی آسیب پذیر هستند‌.

هر سرماخوردگی کروناست، مگر این که خلاف آن ثابت شود

وی تاکید کرد: هر بیماری با علائم سرماخوردگی کروناست، مگر این که خلاف آن ثابت شود، حتی کسانی که سه نوبت واکسن دریافت کردند، ممکن است مبتلا شوند، اما بیماری شان خفیف خواهد بود و مرگ و میر خیلی کاهش پیدا می کند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس اظهار کرد: اکثر افرادی که فوت می شوند و دلیل بالای آمار مبتلایان کسانی هستند که واکسن تزریق نکرده اند، با توجه به شرایط نامناسب کرونایی، مراقبت از افراد بالای ۶۰ سال و بچه های کوچک باید به صورت جدی انجام شود.

سیستان و بلوچستان وضعیت خوبی ندارد 

وی اذعان کرد: طبق آخرین آماری که در ستاد مقابله با کرونا، ارائه شد متاسفانه سیستان و بلوچستان  وضعیت خوبی ندارد که باید در این شرایط از کودکان، به ویژه بچه های زیر ۲ سال مراقبت بیشتری کنیم.

شهریاری اضافه کرد: سیستان و بلوچستان جزو استان هایی است که وضعیت واکسیناسیون آن به خصوص در  جنوب استان و حتی اطراف زاهدان و روستاها مناسب نیست، چراکه برخی به واکسن اعتقاد ندارند و از تزریق آن خودداری می کنند، این نگرانی جدی است، آن هم در شرایطی که واکسیناسیون سپر دفاعی قوی در برابر کروناست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *