• 11:30

 • 1400-11-13

 • کد خبر: 26938

نگاهی به ماهیت گروه تروریستی VOMA در خانکندی قره‌باغ

شاخه قره‌باغ سازمان تروریستی VOMA حدود 300 ارمنی و کُرد خارجی را عمدتاً از طریق اینترنت جذب کرده و پس از آموزش در اردوگاه‌های مختلف، در جنگ با جمهوری آذربایجان از آن‌ها استفاده کرده است.

اختصاصی آناج؛ گروه شبه‌نظامی VOMA (Voxj Mnalu Arvest) یکی از سازمان‌های تروریستی فعال در ارمنستان است.

شاخه قره‌باغ این سازمان تروریستی مدت‌هاست فعالیت می‌کند و حدود 300 ارمنی و کُرد خارجی را عمدتاً از طریق اینترنت جذب کرده و پس از آموزش در اردوگاه‌های مختلف، در جنگ با جمهوری آذربایجان از آن‌ها استفاده کرده است.

اخیراً دفتر نمایندگی سازمان تروریستی ارمنی VOMA در خانکندی افتتاح شد.

تائید شده است که مزدوران ارمنی لبنان، سوریه، کانادا، فرانسه و بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی در VOMA عضویت داشته و علیه جمهوری آذربایجان می‌جنگند.

همچنین این سازمان مقدار زیادی کمک مالی از ایروان و دیاسپورای ارمنی از سراسر جهان دریافت می‌کند.

سازمان VOMA که روابط نزدیکی با گروه‌های تروریستی ارمنی آسالا و کُردی پ.ک.ک دارد، در دو سال گذشته به طور مداوم به آموزش تروریست‌ها علیه جمهوری آذربایجان پرداخته است.

کنوانسیون‌های بین‌المللی از ارمنستان خواسته است که آموزش و تأمین مالی مزدوران تروریستی در قالب VOMA را متوقف کند.

اگرچه این سازمان در وب‌سایت رسمی خود ادعا می‌کند که هیچ کمکی از دولت ارمنستان دریافت نکرده است، اما این کاملاً نادرست است و آن‌ها از دولت ارمنستان کمک جدی دریافت می‌کنند.

این سازمان در حال حاضر توسط تروریستی به نام ووا وارتانوف، که برای مدت طولانی در سرویس‌های اطلاعاتی ارمنستان خدمت کرده و در جنگ‌های گذشته قره‌باغ شرکت کرده، رهبری می‌شود.

ووا وارتانوف که خود را جانشین گارگین نجدن می‌داند، از فرصت‌های دیاسپورای ارمنی برای جذب اعضای جدید استفاده می‌کند.

اگر فعالیت‌های گروه‌های تروریستی ارمنی مثل VOMA در قره‌باغ متوقف نشود، هیچ کس نمی‌تواند تضمین کند که تحریکات علیه سربازان و نظامیان جمهوری آذربایجان که در جبهه قره‌باغ خدمت می‌کنند، صورت نخواهد گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

  سلام‌‌دولت‌ایران‌چرا‌اعتراض‌نمیکند‌چرا‌به‌جهت
  تجمع‌تروریسها‌درمرز‌ارمنستان‌مانور‌برگرار‌نمیشود
  عجب‌حکایتی‌است

  سلام
  آناج واقعا این شهامتت رو را می ستاییم…
  همه خبرگزاری های مشهور کشور میگفتند آذربایجان بر علیه ارمنستان از تروریست های سوری و نمیدونم مورد حمایت ترکیه و .. استفاده کرده… میبینیم که برعکسه این ارمنستان بوده که از تروریست ها از ملیت های مختلف استفاده کرده . این تهدیدی برای امنیت ایران هم بشمار میره ولی نه هیچ یک از مسئولان ایران بهش اشاره ای داشته و نه در هیچ خبرگزاری تاکید میکنم هیچ خبرگزاری معتبر ایران بدان اشاره ای نشده!

  متأسفانه مئدیای فارسی داخلی و خارجی که چپ و راست ادعای واهی و پوچ و کذب حضور عناصر سلفی در قشون آذربایجان رو تو بوق و کرنا کرده و همچنان میکنند ، هیچ اشاره ای به حضور تروریست های کُرد و لبنانی و سوری و … که در جنگ های قره باغ از گذشته تا حال در طرف اشغال گر ارمنی حضور فعال داشته و دارند نکرده و نمیکنند

  چه عجب!!!!؟؟؟؟سایت آناج یک اخبار ی از جنایات ارامنه و داشناک ها و گروههای تروریستی پ.ک.ک و آسالا پخش کرد… البته دلیلش مشخص است…چون هفته گذشته استاندار محترم به مناطق آزاد شده آذربایجان سفر کرده بود و طبیعی است.در هر صورت به عنوان یک مسلمان و شیعه از این حرکت بجای آناج تقدیر میکنم. ساغ اولون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *