• 08:53

  • 1400-10-29

  • کد خبر: 26567

امام جمعه تبریز:

تحقیر آمریکا نخستین دستاورد انقلاب اسلامی است/ مردم با وجود مشکلات به آینده امیدوارند

آل هاشم با اشاره به اینکه مشکلات معیشتی و اقتصادی در کشور مردم را در تنگنا قرار داده است، گفت: مردم با وجود این مشکلات به آینده امیدوارند و در روزهای حساس و زمانی که فشارهای دشمن زیاد است در میدان حاضر هستند.

به گزارش آناج، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم شامگاه سه شنبه در جلسه شورای سیاست گذاری و برنامه ریزی بزرگداشت ایام الله دهه فجر استان با بیان اینکه حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال پر معناست، گفت: از این رو باید برای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در کنار برنامه های عمومی در فضای مجازی محتواهای فاخر تولید شود.

وی با بیان اینکه فعالان فضای مجازی در برابر گسترش فعالیت های مجازی دشمنان واکنش اثرگذار داشته باشند، تاکیدکرد: باید به موازات برنامه های دیگر به تولید محتوای ماندگار و اثرگذار در فضای مجازی اهتمام جدی شود .

وی فراهم سازی بستر مشارکت مردمی در ویژه برنامه های بزرگداشت ایام الله دهه فجر را ضروری خواند و گفت: در دو سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا ، برنامه های ایام الله دهه فجر به ویژه راهپیمایی ۲۲ بهمن را تحت الشعاع قرار گرفت که امسال باید تلاش شود با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و حضور و مشارکت پرشور مردم در جشن های انقلاب اسلامی و راهپیمایی ۲۲ بهمن در سالگرد پیروزی انقلاب پر نشاط اجرا شود.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه خیزش اسلامی و مردمی در سال ۱۳۵۷ براساس اذعان نظریه پردازان علوم اجتماعی و سیاسی جهان یک رویداد و حرکت شگفت انگیز بود، گفت: انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری امام راحل از اعجاز رویدادهای سیاسی جهان بوده است.

وی با تاکید بر اینکه تحقیر آمریکا نخستین دستاورد انقلاب اسلامی است، افزود: جوانان ایرانی به پشتوانه آرمان های دینی در انقلاب پیروز شدند و در این میان حادثه تاریخی ۱۹ دی در شهر قم و چهلم شهدای این حادثه در تبریز نقطه عطف پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن سال ۵۷ بود.

وی با اشاره به اینکه مشکلات معیشتی و اقتصادی در کشور مردم را در تنگنا قرار داده است، گفت: مردم با وجود این مشکلات به آینده امیدوارند و در روزهای حساس و زمانی که فشارهای دشمن زیاد است در میدان حاضر هستند.

در این جلسه رئیس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی هم در سخنانی گفت: برای اجرای برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی در استان ۲۳ کمیته تشکیل شده است.

حجت الاسلام اسکندری طراوت، تازگی و خلاقیت در برنامه‌ها و انسجام و همدلی را محور برنامه های دهه فجر امسال برشمرد و افزود: در برنامه‌ها توجه به جوانان و نوجوانان و مردم محور بودن مراسم با توجه به اینکه مردم صاحبان اصلی انقلاب اسلامی هستند، مورد تاکید می‌باشد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    با سلام جناب آل هاشم سید بزرگوار اینکه در سایه جمهوری اسلامی ایران و شهامت و شجاعت دلاور مردان عرصه دفاع در سایه رهبری آگاه و شجاع هیمنه آمریکا شکسته شده و هر روز جایگاه کدخدایی آن ضعیفتر میشود در آن هیچ شکی نیست و این موضوع در تاریخ آمریکا بیسابقه است ولی در مورد شق دوم فرمایشاتتان باید بگویم که صبر و تحمل مردم تموم شده تورم و گرانی خیلی بر مردم بویژه اقشار بی درآمد و کم درآمد فشار وارد میکند روند فعالیتی دولت جدید هم در حوزه مسایل اقتصادی چندان قابل تعریف نیست همه اش به صبر و شکیبایی و روزه گرفتن و یکبار در روز غذاخوردن دعوت میکنند یا صحبتهایی از گرانی بنزین و ورود کوپن نان و دیگر کالاها به میان میآید که بعد از 43 سال از انقلاب و ادعاهای آنچنانی چنین وضعیتی قابل قبول نمیباشد خودمان را نباید گول بزنیم با این شرایط سرمایه های نظام یکی پس از دیگری از دست میرند خانواده شهیدان علی و حمید و مهدی باکری چرا باید از نظام گله مند باشند از این دست افراد زیاد هستند خانواده هایی که گوشت و پوست و خونشان از نظام بوده است الآن منتقد نظام هستند انتظار داریم جنابعالی در جلسات خصوصی با سران نظام این مطالب را منعکس نمایید و همانهایی را نگویید که در تریبون نماز جمعه میگویید . امیدوارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *