• 12:19

  • 1399-08-17

  • کد خبر: 244

نماینده تبریز؛ پیگیر «اکسیژن‌رسانی» به بیماران کرونایی استان

حجت‌الاسلام سید محمدرضا میرتاج‌الدینی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس روز جمعه با حضور در مجتمع صنعتی شهید سلیمی تبریز از واحدهای تولیدی و پخش اکسیژن این شهر بازدید کرد.

گروه اجتماعی آناج/ یوسف رستم زاده؛ در روزهایی که شاهد جولان بیماری کرونا در استان آذربایجان‌شرقی و تبریز هستیم، انتشار خبری به نقل از ریاست بیمارستان امام رضا(ع) تبریز باعث جنجال‌های فراوانی شد.

مسعود فقیه دینوری در نشست خبری هفته پیش خود با اشاره به وضعیت قرمز کرونایی در استان و کمبود تجهیزات پزشکی و دستگاه اکسیژن، ابراز داشت: با وجود واریز مبلغ اکسیژن سازهای داخلی، یک شرکت در تهران با وجود دپوی اکسیژن سازهای خود از تحویل آنها به ما خودداری می‌کند و نهادهای نظارتی هم مداخله نمی‌کنند. خودتحریمی داخلی هم به بخش سلامت بشدت ضربه می‌زند، خیانت از این بالاتر که هموطنان ما از کمبود اکسیژن خفه می‌شوند ولی یک شرکت سودجوی داخلی از تحویل دستگاه‌های مورد نیاز به مراکز درمانی خودداری می‌کند.

در واکنش به این انتقاد ریاست بیمارستان امام رضا (ع) تبریز، حبیب امین‌زاده، رئیس سازمان صنعت معدن تجارت آذربایجان شرقی، از تامین نیاز مراکز بیمارستانی به اکسیژن خبر داد و با اشاره به اینکه در سطح استان اکسیژن مایع تولید نمی شود؛ اظهار داشت: در عین حال تمام مراکز تامین و توزیع اکسیژن گازی موظف به فعالیت چند برابر ظرفیت شدند.

در راستای پیگیری اقدامات انجام یافته، حجت‌الاسلام سید محمدرضا میرتاج‌الدینی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس روز جمعه با حضور در مجتمع صنعتی شهید سلیمی تبریز از واحدهای تولیدی و پخش اکسیژن این شهر بازدید کرد.

در این بازدید از گروه «کارخانجات صنعتی فاد»، شرکت‌های «ارک اکسید» و «اکسیژن شهرک» که فرماندار شهرستان آذرشهر، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و معاون اداره کل صمت آذربایجان شرقی حضور داشتند، حجت‌الاسلام میرتاج‌الدینی با تأکید بر لزوم تولید و تأمین اکسیژن برای بیماران کرونایی استان، بحث «اکسیژن‌رسانی» به بیماران مبتلا به کرونا را حیاتی و ضروری دانست و بر لزوم حمایت دستگاه‌های دولتی از حوزه بهداشت و درمان کشور و بخش‌های پشتیبان این حوزه تاکید کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *