• 13:43

  • 1400-10-02

  • کد خبر: 24196

استاندار آذربایجان شرقی: اخلاق جزء جدایی ناپذیر علم پزشکی است

عابدین خرم با تاکید بر اینکه اخلاق جزء جدایی ‌ناپذیر از علم پزشکی تلقی می‌شود، گفت: در دانشگاه های علوم پزشکی علاوه بر آموزش دروس تخصصی، به اخلاق پزشکی و شیوه برخورد مناسب و منطقی پزشک با بیمار نیز توجه شود.

به گزارش آناج، عابدین خرم، استاندار آذربایجان شرقی روز پنج شنبه در مراسم تجلیل از پزشکان پیشکسوت استان، اظهار داشت: در دنیای طبابت، اخلاق و پزشکی به شکلی جدایی‌ناپذیر به یکدیگر گره خورده‌اند و هر پزشکی پیش از این که کارش را به طور حرفه‌ای آغاز کند و قدم در راه پر فراز و نشیب درمان بیماری‌ها بگذارد قسم‌نامه‌ ای را می خواند که او را به رعایت اصولی ملزم می‌کند.

وی گفت: این قسم ‌نامه‌ برای این است که با گذر زمان خیلی چیزها فراموش‌شان نشود و یادشان نرود چرا این حرفه را انتخاب کرده‌اند و مسئولیت مهمی را به دوش گرفته اند.

خرم با اشاره به اینکه امروز تعداد پزشکان از لحاظ کمی و کیفی افزایش یافته است، افزود: ضروری است ابعاد ارزشمند این قسم نامه در بین این قشر جوان به خوبی نهادینه شود تا همچون پیشکسوتان این عرصه با جان ودل برای درمان بیماران فعالیت کنند.

وی با تاکید بر اینکه رعایت اصول اخلاق پزشکی و شیوه برخورد مناسب و منطقی پزشک با بیمار و همراه او در فرهنگ و جامعه ما پیشینه غنی دارد، گفت: بایستی اسطوره های علم پزشکی و حماسه هایی که آفریده اند در جامعه معرفی شوند تا الگویی برای نسل جوان باشند و راه شان ادامه یابد.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: بحران دو سال اخیر در رابطه با بیماری و ویروس منحوس کرونا موجب شد جایگاه و منزلت قشر پزشکی به خوبی مشخص شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *