• 12:44

  • 1400-09-14

  • کد خبر: 22473

نمایندگان آذربایجان شرقی در صحن علنی مجلس مطرح کردند:

از درخواست افزایش بودجه رتبه‌بندی معلمان تا انتقاد از ممنوعیت ورود تلفن همراه خبرنگاران پارلمانی به مجلس

برخی از نمایندگان آذربایجان شرقی در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

به گزارش آناج، سیدعلی موسوی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 14 آذرماه( مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی از هیأت رئیسه خواستار افزایش بودجه رتبه‌بندی معلمان شد و گفت: این قشر، دلسوز و نخبه جامعه هستند و تربیت فرزندانمان را برعهده دارند بنابراین نیاز است از آنها حمایت شود.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر اثر خشکسالی، کشاورزان استان آذربایجان شرقی به ویژه ملکان خسارت جدی دیده‌اند، انتظار می‌رود خسارت باغداران پرداخت شود.

وی در تذکری به وزرا و مسئولانی که به نوعی در بحث حمایت از مناطق محروم دخیل هستند، ادامه داد: تقاضا داریم طرح ویژه‌ای را برای حمایت از مناطق محروم تدوین کنید.

همچنین غلامرضا نوری قزلجه رئیس فراکسیون مستقلین ولایی در جلسه صحن علنی امروز در تذکر شفاهی و خطاب به هیئت رئیسه گفت باید اجازه داده شود که خبرنگاران بتوانند با خود گوشی تلفن همراه هوشمند به مجلس بیاورند.

گفتنی است این تذکر در حالی مطرح می‌شود که ورود خبرنگاران با تلفن همراه هوشمند به مجلس ممنوع است.

بر اساس این گزارش، احمد علیرضا بیگی در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس خطاب به هیات رئیسه مجلس بیان کرد: هیات رئیسه براساس سوگندی که یاد کرده است باید در رعایت بی طرفی دقت کند در ۲۷ مرداد ماه براساس رای گیری در کمیسیون امور داخلی کشور بنده جهت عضویت در کمیسیون ویژه بررسی طرح صیانت از حقوق کار بران در فضای مجازی انتخاب شدم اما پس از انتخاب بنده رئیس کمیسیون از پذیرش بنده امتناع کرد و زمانی که بنده با رئیس مجلس مراجعه کردم علت را انصراف نماینده استعفادهنده از استعفا بیان کرد در حالی که زمانی بنده انتخاب شدم که ایشان انصراف داده بود و دیگر نمی تواند از تصمیم خود بازگردد.

وی در ادامه گفت: هیات رئیسه باید به حفظ شأن و منزلت مجلس توجه کند و اکنون دچار قصور شده است.

تذکر دیگر بنده در خصوص مصوبه هیات وزیران دولت دوازدهم در روزهای واپسین است که به ایجاد بخشی جدید در تبریز رای داد و استاندار وقت نیز با عجله و سوءاستفاده از فرصت انتقال دولت این بخشداری را تاسیس کرد در حالی که براساس قانون آن نقطه دقیقا حریم شهر تبریز می باشد و ۲۶ هزار هکتار از شهر تبریز را از آن جدا می کند. باید اجازه داد تا توسعه تبریز قانونمند باشد و از شکل گیری حاشیه در اطراف شهر جلوگیری شود هر چه زودتر این مصوبه باید ابطال گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *