• 10:56

  • 1400-09-14

  • کد خبر: 22415

ماهی گیری رسانه های ضدانقلاب از آب گل آلود؛

ماجرای تجمع صنفی کارگران در مس سونگون ورزقان/ حادثه سونگون تلفات جانی نداشت

ماجرای حمله به کارگران شرکتهای پیمانکاری مس سونگون که رسانه های معاند ادعا می کنند چیست؟

جمعی از کارگران شرکتهای پیمانکاری که با مس سونگون همکاری می کنند در روزهای اخیر تجمع صنفی برگزار کردند.

در این تجمع کارگران مطالباتی همچون اصلاح مجدد طرح طبقه بندی مشاغل و یکسان سازی حقوق با نیروهای رسمی را مطرح کردند.

اما در این میان رسانه های ضد انقلاب فرصت را غنیمت دانسته و با وارونه سازی حقایق به طرح ادعاهای کذب همچون نداشتن قرار داد کارگران این شرکت پرداختند.

همچنین رسانه های معاند با پخش یک فیلم تقطیع شده مدعی شدند که با یک جرثقیل بزرگ می خواستند کارگران را زیر بگیرند.

بر اساس این گزارش، بعد از ظهر دیروز در حین راهپیمایی کارگران معترض شرکت های پیمانکاری مبین و آهن آجین به حقوق معیشتی در جاده معدن، خودروی جرثقیل حامل بار بخاطر ترمز سرپیچ سرازیری از کنترل راننده خارج شده که خوشبختانه با هدایت جرثقیل ، این حادثه هیچگونه تلفاتی نداشته است.

جرثقیل در حین حمل لاینر از انبار به کارخانه تغلیظ در محدوده سه راهی نیمه صنعتی معدن مس سونگون بدلیل عدم دید در سر پیچ، با مشاهده جمعیت که در حال راهپیمایی در وسط جاده بودند، نسبت به ترمز و کاهش دنده خودرو اقدام می کند اما به علت سرازیری و بار جرثقیل، کنترل ماشین به سختی انجام گرفته و در وضعیتی معجزه گونه از منتهی الیه چپ جاده از میان جمعیت بدون حادثه جانی عبور می کند.

راننده به دليل شوك وارده و با كمك جمعي از پرسنل حاضر از جرثقیل پياده و به بهداشت مجتمع اعزام مي شود.

بررسی صحبتهای راننده جرثقیل و فیلم واقعی و کامل این رویداد به وضوح نشان می دهد که وقتی جرثقیل به سر پیچ این معدن می رسد در مواجه با انبوهی از کارگران معدن نمی تواند سرعت خود را کنترل کند اما خوشبختانه با هشدار به موقع به کارگران، آنها از مسیر جرثقیل کنار می روند و کسی آسیب نمی بیند.

فتحی مدیرکل کار، تعاون رفاه اجتماعی استان با حضور در استودیوی خبر ۲۳ شبکه سهند با تاکید بر اینکه همه کارگران این مجموعه دارای قراردادهای قانونی هستند گفت: با این حال پیگیر مطالبات کارگران از جمله اصلاح مجدد طبقه بندی مشاغل هستیم تا ان شالله مشکلشان رفع شود.

دیدگاه ها:

    نماینده منطقه کاری کن کارستون! بجای دلالبازیواوردن افراد بی کفایت سر کار وسپردن معدن به افراد بی صلاحیت به فکر جوانان منطقه باش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *