• 12:30

  • 1400-09-13

  • کد خبر: 22350

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب:

توافق به هر قیمتی اقدام منطقی و قابل قبولی نیست/تیم مذاکره کننده ایرانی با ارائه مدارک و مستندات از قدرت و استحکام لازم برخوردار است

کریمی با اشاره به مذاکرات برجامی در وین گفت: مذاکره برای مذاکره فی نفسه فاقد ارزش است و اینکه بخواهیم به هر قیمتی توافقی حاصل شود، اقدام منطقی و قابل قبولی نیست. لذا حفظ مواضع قاطع، مقتدرانه، منطقی و مستند مذاکره کنندگان ایرانی تا رسیدن به نتیجه دلخواه نکته مهم در مذاکرات است.

به گزارش آناج، علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص نخستین دور مذاکرات رفع تحریم‌ها میان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران و گروه موسوم به ۱+۴ در دولت «سید ابراهیم رئیسی»، گفت: نکته مهم در مذاکرات پیش‌رو حفظ مواضع قاطع، مقتدرانه، منطقی و مستند مذاکره کنندگان ایرانی است تا نتیجه دلخواه و حق مسلم مردم ایران بدست بیاید.

وی افزود: مذاکره برای مذاکره فی نفسه فاقد ارزش است و اینکه بخواهیم به هر قیمتی توافقی حاصل شود، اقدام منطقی و قابل قبولی نیست. لذا به نظر می رسد تیم مذاکره کننده توانمندی لازم از نظر دیپلماسی را داشته و با ارائه مدارک و مستندات از قدرت و استحکام لازم برخوردار هستند.

این نماینده مجلس با اشاره به تاکید ویژه دیپلمات های کشورمان مبنی بر لزوم نتیجه گیری در مذاکرات، گفت: لغو تمامی تحریم ها مورد تاکید نمایندگان ایرانی در مذاکرات وین است که امیدواریم با این روند حقوق قانونی و به حق ملت ایران استیفا شود.

مذاکرات لغو تحریم‌ها که از روز دوشنبه هشتم آذرماه در وین پایتخت اتریش ازسرگرفته شده‌ بود، دیروز جمعه ۱۲ آذرماه پس از پنج روز گفت وگو پایان یافت؛ مذاکراتی که نخستین دور آن در دولت دکتر «سیدابراهیم رئیسی» به شمار می‌رود.

«علی باقری کنی» رئیس تیم مذاکره‌کننده کشورمان دیروز جمعه پس از پایان نشست کمیسیون مشترک برجام با بیان اینکه «قرار شد طرف‌های مقابل برای بررسی متون پیشنهادی ایران به پایتخت‌ها بازگردند»، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران انتظار دارد که طرف‌ها پاسخ مستند، مستدل و منطقی به متون ایران ارائه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *