• 09:56

  • 1400-09-06

  • کد خبر: 21376

بعد از گذشت پنج سال؛

آذربایجانی ها منتظر محاکمه و مجازات مسببان حادثه قطار تبریز- مشهد هستند

آذربایجان هنوز هم عزادار آن ٤٨مسافری است که هیچ وقت به مقصد نرسیدند و کشته شدند. کشته که نه، بیشتر قربانیان آن اتفاق دلخراش به طرز فجیعی در آتش سوختند.

به گزارش آناج، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز در مصلای امام خمینی (ره) این شهر با اشاره به سالگرد شهادت زائران آسمانی قطار تبریز- مشهد در سال ۹۵ یادآور شد: متاسفانه بعد از پنج سال مسوولان و مسببان آن حادثه مشخص و مجازات نشده‌اند و از دستگاه قضایی خواستار شناسایی و مجازات مسببان آن حادثه هستیم.

خطیب جمعه تبریز در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: همه ما باید برای اجرای عدالت تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه برای تحقق عدالت، مبارزه با فقر لازم است، متذکر شد: هر اقدامی در کشور باید در راستای فقرزدایی از عموم مردم باشد نه قشر خاصی از مردم.

آل‌هاشم ادامه داد: در چنین شرایطی مردم می‌توانند در راستای افزایش روحیه دینی و فرهنگی جامعه رشد پیدا کنند.

گفتنی است؛ حادثه قطار تبریز – مشهد در ساعت ۷:۲۲ صبح روز جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ به وقوع پیوست، قطار سمنان – مشهد از پشت به قطار تبریز – مشهد که در همان ریل متوقف بود، برخورد کرد.

در پی برخورد ۲ قطار، چهار واگن از ریل خارج و پنج واگن نیز دچار حریق شدند. در این حادثه ۴۸ نفر جان باختن و ۱۰۳ نفر نیز مصدوم شدند. این حادثه یکی از مرگبارترین حوادث ریلی در ایران پس از حادثه قطار نیشابور به شمار می‌رود.

بازماندگان حادثه قطار تبریز – مشهد، همچنان منتظر

بازماندگان هنوز داغ «هفت‌خوان» را با خود دارند. داغی به سوزانی زبانه‌های سرکش آتشی که واگن‌ها ‏را سوزاند و خاکستر کرد. آنها تلخی حادثه قطار تبریز به مشهد را از یاد نبرده‌اند. همان‌هایی که عزیزان‌شان ‏را در آن برخورد مرگبار از دست دادند. آن‌طور که خودشان می‌گویند آذربایجان هنوز هم عزادار آن ٤٨مسافری است که هیچ وقت به مقصد نرسیدند‎ ‎و کشته شدند. کشته که نه، بیشتر قربانیان آن اتفاق دلخراش ‏به طرز فجیعی در آتش سوختند. ‏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *