• 14:59

  • 1400-08-30

  • کد خبر: 20703

رئیس بسیج مستضعفین کشور:

جوانان بسیجی، نگین انگشتری جمهوری اسلامی ایران هستند/آمادگی گسترده بسیج جهت همراهی دولت در حل مشکلات کشور

غلامرضا سلیمانی با بیان اینکه جوانان بسیجی، نگین انگشتری جمهوری اسلامی ایران هستند گفت: بسیج در دل جامعه رشد کرده و هیچگاه فاصله ای میان مردم و بسیج وجود نخواهد داشت.

به گزارش آناج، سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی، رئیس بسیج مستضعفین کشور در گفت و گو با مرآت، با اشاره به رشد بسیج در میان جامعه گفت: بسیج یک تشکیلات برآمده در دل مردم است و بر خلاف تلاش دشمن که میخواهد میان مردم و بسیج خط بکشد، هیچ فاصله ای میان مردم و بسیج وجود ندارد و به فرموده مقام معظم رهبری وقتی صحبت از حضور بسیج در میدان می کنیم، یعنی حضور ملت ایران.

رئیس بسیج مستضعفین کشور با اشاره به حضور مردم در قالب بسیج خاطر نشان کرد: برخی از مردم جامعه آمادگی بیشتری برای خدمت رسانی به افراد دیگر جامعه را دارند و با حضور در تشکیلات بسیج پیش قراول می شوند و این به معنای نقش آفرین نبودن سایر افراد جامعه نیست.

سلیمانی با بیان اینکه همه ملت ایران بسیجی هستند عنوان کرد: افراد مختلف جامعه بر اساس ظرفیتی که دارند و بر اساس میدانی که فراهم می شود در تشکیلات مشخصی مانند بسیج نقش آفرینی می کنند.

وی ادامه داد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران می دانند که تمام مردم ایران اسلامی بسیجی هستند و بعنوان یک حامی در کنار جمهوری اسلامی ایران ایستاده اند و مقاومت این ملت در برابر دشمنان در دهه های مختلف گویای این مطلب است.

رئیس بسیج مستضعفین کشور با اشاره به رویش نسل های جدید انقلاب تصریح کرد: ما در دوران دفاع مقدس قرار نداریم که جوانان در کوره های دفاع مقدس ساخته شوند و این رویش هایی که در جامعه وجود دارد در ذیل راهبرد مقاومت مردم ما جوانان خود را تریبت کردند.

سلیمانی یادآور شد: ملت ایران نسلی هوشمند، باهوش و با برنامه برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب تربیت کرده اند و در میان ملت ایران متجلی است و این جوانان نگین انگشتری ملت ایران هستند و بر این اساس به هیچ عنوان هیچ فاصله ای میان مردم و بسیج اتفاق نخواهد افتاد.

رئیس بسیج مستضعفین کشور در پاسخ به سوالی درباره همراهی بسیج با دولت برای حل مشکلات پیش رو گفت: دولت برای همراهی گسترده بسیج در پیشبرد اهداف انقلاب و حل مشکلات اعلام آمادگی کرده و بسیج نیز در جهت حل مسائل کشور نقش های مردم پایه ای را ایفا خواهد کرد.

وی افزود: جلسات متعدد و تفاهم نامه های مختلفی میان دولت و بسیج شکل گرفته و در زمان قرارگیری بسیج در ریل اجرائی، این موضوعات از طریق رسانه ها به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

سلیمانی در پیامی به مردم سمنان گفت: استان سمنان مانند گذشته یکی از استان های پیشرو در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در ابعاد مختلف فرهنگی و ارزشی، نقش آفرینی های مردم پایه، انضباط و سخت گوشی، اقتصاد مقاومتی، علم و فناوری و امنیت مردم پایه است.

وی تاکید کرد: در میان تمام پیشرفت ها خلا هایی هم در بخش های مختلف مانند کشاورزی با توجه به وضعیت نزولات آسمانی و صنعت وجود دارد که با تمسک به اندیشه مقام  معظم رهبری، تلاش، اتکا به ظرفیت داخلی و هم افزایی این مشکلات به زودی مرتفع خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *