• 08:36

  • 1400-08-30

  • کد خبر: 20600

تاکسی‌های تبریز به کارتخوان سیار مجهز می‌شود

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تبریز با بیان اینکه توزیع کارتخوان سیار به رانندگان تاکسی در این شهر از هفته گذشته شروع شده است، گفت: تا کنون ۵۰۰ دستگاه در بین رانندگان توزیع شده است.

به گزارش آناج، سعید بشیریان در گفتگو با ایرنا با اشاره به اینکه حدود ۱۱ هزار دستگاه تاکسی در تبریز وجود دارد، افزود: در صورت استقبال رانندگان تاکسی این سازمان پیش بینی های لازم را انجام داده و آماده تجهیز همه تاکسی های این شهر به کارتخوان است.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این تاکسی های تبریز به سازمانه بارکدخوان مجهز شده بود که به دلیل مشکلات فنی این سامانه راه اندازی نشد و تصمیم بر استفاده از کارتخوان گرفتیم.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی تبریز گفت: به دنبال هماهنگی های انجام شده با نهادهای بانکی ، مسافران درون شهری در تبریز خواهند توانست با استفاده از دستگاه کارت خوان سیار در اختیار رانندگان ، از مزایای پرداخت کرایه سفر به صورت الکترونیکی برخوردار شوند.

بشیریان افزود: با اجرای این طرح یکی از بزرگترین و قدیمی ترین مشکلات بین رانندگان و مسافران که همان پول خرد بود ، رفع شده و به تدریج با توجه به حجم انبوه سفرهای درون شهری ، گام کوچک در راستای حفظ سرمایه کشور برای تولید اسکناس جدید برداشته شود.

وی دیگر مزیت اجرای این طرح را پرداخت کرایه سفر به میزان مصوب عنوان و یادآوری کرد: این طرح خواهد توانست تنش های ناشی از پرداخت کرایه را کاهش داده و رضایت مندی عمومی را به همراه داشته باشد.

بشیریان اعلام کرد: رانندگان برای دریافت کارت خوان سیار از تسهیلات بانکی با سود ۴ درصد برخوردار شده و با حداقل قیمت ممکن دستگاه مذکور را دریافت می کنند.

به گزارش ایرنا، حدود ۱۱ هزار تاکسی در زیرمجموعه سازمان تاکسیرانی تبریز فعالیت دارند که روزانه به صورت میانگین ۳۵۰ هزار مسافر را جابجا می‌کنند.

علاوه بر این تاکسی ها، ۱۵۰ آژانس مسافربری شهری نیز زیر نظر سازمان تاکسیرانی تبریز به مردم این شهر خدمات رسانی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *