• 12:55

  • 1400-08-29

  • کد خبر: 20532

ماجرای تخریب فضای سبزِ محله ایتالیایی‌ها چه بود؛

بابایی‌اقدم: مالکیت زمین شخصی است/ خواسته مردم برای تملک شهرداری معقول است

در روزهای گذشته ویدیویی در فضای مجازی پخش شد که اهالی محله ایتالیایی‌ها مدعی بودند که شهرداری مجوز تخریب فضای سبز را داده است.

گروه اجتماعی آناج: چند روز قبل بود که ویدیویی در فضای مجازی از یکی از محلات تبریز منتشر شد که اهالی آن مدعی بودند که شهرداری اجازه تخریبِ فضای سبز را داده است. اهالی معروف به کوی ایتالیایی‌ها با انتشار ویدیویی مدعی بودند که شهرداری به یکی از شهروندان اجازه تخریب فضای سبز و ساخت و ساز داده است. برای اطلاع از واقعیت ماجرا به سراغ یکی از اعضای شورای شهر تبریز رفتیم تا از جزئیات این موضوع با خبر شویم.

فریدون بابا‌یی‌اقدم در گفت‌وگو با آناج در خصوص این موضوع اظهار داشت: سالها قبل در محله ایتالیایی‌ها قطعه زمینی حدود 300 متر به یک نفر واگذار شده اما این فرد سالها در تبریز نبوده و بعد از بازگشت حالا پروانه حصارکشی گرفته است.

وی ادامه داد: اهالی این محل به تصور اینکه این قطعه زمین خالی است درختانی در این زمین کاشته و آن را تبدیل به فضای سبز کرده‌اند و حالا از شهرداری درخواست تملک دارند؛ مشابه این اتفاق چند سال قبل در زعفرانیه هم رخ داده بود.

عضو شورای شهر تبریز با بیان اینکه اهالی درخواست تملک توسط شهرداری و استفاده از آن به عنوان پارک را دارند، گفت: این خواسته معقولی است اما هم باید طرف مقابل راضی باشد و هم اینکه در دستور کار شورا و شهرداری قرار گیرد تا با مالک توافق شود.

وی ادامه داد: اگرچه این زمین شخصی است و باید به مالکیت آن احترام گذاشت اما با صحبتی که معاون شهرداری منطقه داشتیم قرار بر این شد که بررسیِ امکان توافق و تملک بررسی شود.

بابایی‌اقدم با اشاره به اینکه با توجه به متراژ این زمین رقم بالایی برای تملک نیاز است، ابراز داشت: به همین دلیل این موضوع باید در بودجه گنجانده شود، البته فعلا از مالک خواسته شده از کار بکشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *