• 13:28

  • 1400-08-22

  • کد خبر: 19732

استاد اخلاق تبریزی در گفت و گو با آناج:

حاج بیوک آسایش از خالص ترین نیروهای انقلاب بود/ مداحان جوان تبریزی ادامه دهنده راه صادقانه آسایش باشند

ارسلانی گفت: حاج بیوک آسایش از صادق ترین مداحانی بودند که در شعر و مدح مبالغه نمی کردند و با نفس قوی خود محبت بسیاری از عاشقان و دلدادگان مکتب اباعبدالله الحسین (ع) را نسبت به اهل بیت بیشتر می کردند.

کریم ارسلانی، در گفت و گو با خبرنگار آناج ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت حاج  بیوک آقا آسایش جاوید، اظهار کرد: نزدیک به 50 سال با مرحوم آسایش رفاقت دیرینه داشتم.

وی ادامه داد: ایشان یکی از مخلص ترین نیروهای انقلاب بودند که در روزهای بحرانی انقلاب در سال 1356 پای کار بوده و در جلسات فرهنگی و مذهبی که در مساجد شعبان و المهدی سرخاب تبریز برگزار می شد، حضور فعال داشتند.

این استاد اخلاق تبریزی خاطرنشان کرد: آقای آسایش از صادق ترین  مداحانی بودند که در شعر و مدح مبالغه نمی کردند و با نفس قوی خود محبت بسیاری از عاشقان و دلدادگان مکتب اباعبدالله الحسین (ع) را نسبت به اهل بیت بیشتر می کردند.

وی با بیان اینکه حاج بیوک آسایش فردی شفاف و  صادق بود، اظهار کرد: بسیاری از مداحان جوان شهر تبریز دانش آموخته سیره وی بودند و شایسته است که ادامه دهنده راه صادقانه ایشان در مجالس مذهبی و فرهنگی باشند.

ارسلانی با اشاره به اینکه بسیاری از اشعار ایشان در مجالس و روضه های حسینی زینت بخش محافل می باشد، گفت: فقدان این پدر شهید و رزمنده مخلص سال های دفاع مقدس مایه تاسف و تاثر خواهد بود.

وی در پایان بیان  کرد: امیدوارم نام نیک این بزرگ مردان تاریخ همواره بر سر زبان ها و راهشان  ادامه دهنده دوستداران مسلک ایشان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *