• 16:55

  • 1400-08-17

  • کد خبر: 19405

نماینده مردم تبریز مطرح کرد:

شرکت‌های دانش بنیان برای تولید کارت ملی همت کنند

احمد علیرضا بیگی نماینده تبریز گفت: دولت باید در این راستا از شرکت‌های دانش بنیان بخواهد تا راهی برای تولید مواد اولیه تهیه کارت‌های ملی هوشمند بیندیشند، این ظرفیت در کشور وجود دارد.

احمد علیرضابیگی نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو با اشاره به توانایی شرکت های مختلف دانش‌بنیان‌ کشور و به خصوص آذربایجان شرقی و تبریز، اظهار داشت: دولت باید در این راستا از شرکت‌های دانش بنیان بخواهد تا راهی برای تولید مواد اولیه تهیه کارت‌های ملی هوشمند بیندیشند، این ظرفیت در کشور وجود دارد.

بیگی با بیان اینکه مساله تحریم ها توجیه خوبی برای عدم صدور کارت‌های ملی هوشمند نیست گفت: اینکه سازمان ثبت احوال اعلام می کند عدم تحویل کارت های ملی و صدور آن به دلیل تحریم و دارا نبودن مواد اولیه است به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.

علیرضابیگی با اشاره به مشکل تهیه چیپ برای کارت های ملی، ادامه داد: در برنامه پنج ساله ششم تکلیف اساسی برای دولت در این خصوص تعیین و تأمین منابع لازم هم پیش بینی شده است، اما باید چیپ کارت نیز در کارت های هوشمند ملی تعبیه شود و هم زمان باید سامانه و کارتخوان های لازم نیز تعیین شود که بعد از صدور کارت های باقی مانده بتوان از قسمت هوشمند کارت ملی نیز استفاده کرد.

وی با اشاره به عدم تحویل کارت ملی‌های جدید به بیش از ۱۰ میلیون نفر از جمعیت کشور، یادآور شد: مردم درباره عدم تحویل کارت ملی دغدغه دارند، زیرا کاغذهایی که به جای کارت ملی به آنها تحویل شده کارایی و تأثیر کارت ملی را ندارد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با لحاظ اینکه کقرر بود روند صدور کارت های ملی جدید سه سال پیش خاتمه یابد اما همچنان موضوع بلاتکلیف مانده، پیگیر است تا هرچه سریع تر این کار به پایان برسد.

علیرضابیگی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان داخلی می توانند مواد اولیه مورد نیاز برای صدور کارت ملی را مهیا کنند، افزود: صرفا نیاز به درخواست از سوی وزارت کشور و سازمان ثبت احوال و همت شرکت های دانش بنیان است چرا که این توجیه پذیرفتنی نیست که به دلیل تحریم نتوانیم یک کارت صادر کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *