• 16:21

  • 1400-08-16

  • کد خبر: 19304

رشیدی در سخنان میان دستور شورا؛

16 درصد جمعیت تبریز در فقر قطعی هستند/شهرداری، عابر بانکِ ادارات و سازمان‌ها

عضو شورای شهر تبریز گفت: ۱۱ هزار و ۵۰۰ خانوار در استان عضو معلول دارند و ۷ درصد عضو کمیته امداد هستند، متاسفانه ۱۶درصد جمعیت تبریز دچار فقر قطعی هستند.

به گزارش آناج، روح الله رشیدی در سخنان میان دستور جلسه شورای شهر تبریز اظهار داشت: اطلس رفاهی و پایش فقری که منتشر شده است، را اعضای شورا لطفا مطالعه کنند.

وی ادامه داد: ۱۱ هزار و ۵۰۰ خانوار در استان عضو معلول دارند و ۷ درصد عضو کمیته امداد هستند، متاسفانه ۱۶درصد جمعیت تبریز دچار فقر قطعی هستند.

عضو شورای شهر تبریز تاکید کرد:این موضوع را گفتم زیرا تمام منابع شهری باید به سمت ارتقا کیفیت زندگی مردم و رفع فقر برود، ما باید به ایجاد اشتغال در شهر و نه در شهرداری فکر کنیم تا در رفع فقر کاری کرده باشیم. بودجه باید ورودی متمرکز و خروجی نامتمرکز و به سمت عدالت شهری سوق داده شود.

وی با بیان اینکه از جمله پدیده‌هایی که ما نباید آن را فراموش کنیم بحث حاشیه نشینی است، ابراز داشت: برای رفع این مشکل اقدامات عملی می‌خواهیم، باید مشخص شود نقش خزانه متمرکز در بافت فرسوده و حاشیه‌نشینی چه خواهد بود.

رشیدی ادامه داد: ما نباید حاشیه نشینی را حتی به قیمت تغییر زندگی یک خانواده فراموش کنیم، شهرداری با اصلاح ساختار سازمانی و رایزنی‌های بیرون شهرداری می‌تواند در این خصوص کارهای‌ بزرگی انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه شهرداری به عابربانک ادارات تبدیل شده است، یادآور شد: تحول در مسیر خدمت شهرداری نیاز به اصلاح نگرش دارد، متاسفانه شهرداری در سالهای گذشته تبدیل به مادر خرج سازمان‌‌ها شده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا ادامه داد: رابطه و نسبت نهادها با شهرداری چیست و شفافیتی که از آن دم می‌زنیم باید اینجا مشخص شود و عایدی این رابطه برای مردم چیست؟ توقع ما این است که ریال به ریال درآمدی که به خزانه می آید توضیح داده شود که کجا خرج شده است.

وی با بیان اینکه همین رابطه‌ها به مرور زمان نیروهای شهرداری را به یکدیگر بدبین کرده و مودت را از بین برده است، عنوان کرد: همین موضوع باعث شده که مردم برای یک دست انداز به چهار مدیر مراجعه کنند تا آنها را به هم نزدیک کند تا مشکلش حل شود.

رشیدی ادامه داد: بسیاری از مدیران به دلیل اینکه فلان مدیر در دسته و باند من نیست کارها را انجام نمی‌دهند و به ضرر شهر رفتار می‌شود، امیدواریم در پایان دوره ششم شورا با افتخار بگوییم این اصطکاک بین مدیران و نیروهای شهرداری را از بین بردیم.

وی در پایان در خصوص سهم شهرداری از عوارض آلایندگی‌ها خاطرنشان کرد: سهم شهرداری از عوارض آلاینده‌ها در سالهای گذشته محل چالش بوده و باید گزارشی تهیه شود که چرا این سهم را نتوانسته‌ایم بگیریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *