• 23:41

  • 1400-08-15

  • کد خبر: 19274

در گفت‌وگو با آناج تأکید شد؛

هشدار مدیرعامل مستعفی: زرسان فاجعه‌ای برای ورزش تبریز خواهد شد

مدیرعامل سابق باشگاه زرسان تبریز نسبت به وضعیت نامناسب این باشگاه هشدار داده و تأکید کرد: اگر مسئولین جلوی آقایان را نگیرند، مطمئن باشید فاجعه‌ای در ورزش تبریز رخ خواهد داد.

به گزارش آناج، اوایل خردادماه سال‌جاری بود که یک باشگاه ورزشی به نام «زرسان» با حمایت گروه صنعتی به مدیریت «رامین مقصودی» در ورزش تبریز اعلام موجودیت کرد و «هادی پاشاچینی» به عنوان مدیرعامل با برگزاری یک نشست خبری از برنامه‌های این باشگاه برای تیمداری در رشته‌های مختلف خبر داد.

اما پس از تشکیل تیم‌های فوتبال و والیبال و دبدبه و کبکبه فراوان همچون پیشنهاد به تونی اولیویرا و استخدام مربی خارجی برای آکادمی باشگاه، دیری نپایید که پاشاچینی از مدیریت زرسان کنار رفت. پس از مدتی نیز سونامی استعفاء در این باشگاه نوپا به راه افتاد و هم‌اکنون باشگاه تبریزی در بدو شروع فعالیت خود با بحران مواجه است.

در پی اتفاقات اخیر، خبرنگار ورزشی آناج با هادی پاشاچینی مدیرعامل مستعفی باشگاه زرسان درباره علت بروز مشکلات در این باشگاه تازه تاسیس گفت‌وگویی را انجام داد که او ابتدا درخصوص استعفایش اظهار داشت: اصلی‌ترین دلیل استعفای من عدم تخصیص بودجه کافی و لازم برای اداره باشگاه بود و همچنین دخالت‌های بی‌جایی که در امورات مختلف داشتند.

وی ادامه داد: در شروع فعالیت باشگاه طبق پیشنهادی که بنده برای تعیین بودجه برای مجموعه ارائه داده بودم، مبلغ 3 میلیارد در سال اول برای تیم والیبال آقایان و بانوان در نظر گرفته شد تا تیم به لیگ برتر صعود کند. به گفته خودشان پشتوانه مالی باشگاه کارخانه و سایر منابع خودشان بود.

مدیرعامل سابق باشگاه زرسان گفت: بعد از مدتی متوجه شدم اصلاً کارخانه‌ای بنام زرسان وجود ندارد! ظاهرا یک شرکت به اسم زرسان ثبت کرده‌اند که کار سختی نیست و هرکسی می‌تواند با اخذ مجوز، شرکت را به ثبت برساند.

پاشاچینی با تأکید بر اینکه «از نهادهای نظارتی درخواست می‌کنم به حساب‌های مسئولان زرسان رسیدگی کنند»، مطرح کرد: چگونه می‌شود فردی ادعای مالکیت یک باشگاه را داشته باشد اما چیزی به اسمش وجود نداشته باشد؟! امیدوارم نهادهای نظارتی به مسائل این باشگاه ورود کنند تا آبروی تبریز بیش از این نرود.

وی افزود: در این مجموعه برای خرید آب معدنی با مالک باشگاه تماس می‌گرفتند و به کارت بانکی مسئول خرید پول واریز می‌کرد! اگر اطلاعیه‌ای درخصوص میزان بدهی‌های باشگاه زرسان و شخص مالک باشگاه منتشر شود، مطمئن باشید افراد زیادی مراجعه و شکایت خواهند کرد.

«باشگاه زرسان به عالم و آدم بدهکار است» پاشاچینی این عنوان را بیان و تصریح کرد: آقایان بدهی‌های زیادی به افراد و شرکت‌های تولیدی دارند که باعث بی‌آبرویی مجموعه شده است. پرداختی‌های تیم فوتبال انجام نشده و باعث دلخوری کادرفنی و بازیکنان شده است. درحال حاضر، مدرسه فوتبال به دلیل عدم پرداختی‌ها تعطیل شده و فعالیتی ندارد.

مدیرعامل مستعفی زرسان در مورد اوضاع نامناسب مالی این باشگاه مدعی شد: من از بدو ورود به باشگاه تا استعفایم ریالی از مجموعه دریافت نکردم. فقط به قصد کمک به ورزش استان و احیاء برخی رشته‌ها ورود کردم که متاسفانه شرایط خوب پیش نرفت.

وی در واکنش به این سوال که باشگاه زرسان با وجود مصائب مالی چطور خواستار خرید امتیاز ماشین‌سازی شده بود، گفت: آقایان به من گفته بودند توان مالی خوبی برای خرید ماشین‌سازی دارند. من هم با حرف آنان در نشست خبری‌ام این موضوع را مطرح کردم اما پس از مدتی متوجه شدم که توانایی اداره باشگاه خودشان را ندارند چه برسد به خرید ماشین‌سازی!

پاشاچینی درباره ماجرای جذب مربی خارجی نیز توضیح داد: درخصوص آقای مندس باید بگویم هنوز هم با ایشان در ارتباط هستم و قراردادش هم موجود است. برنامه‌های خوبی برای آکادمی داشتیم که با حضور او به خوبی می‌توانست اجرا شود. من برای صدور ویزای مندس اقدام کردم اما بخاطر شرایط کرونایی مجوز صادر نشد.

مدیرعامل سابق باشگاه زرسان تبریز خاطرنشان کرد: پس از استعفایم مندس به من پیغام داد که به خاطر زرسان برخی پیشنهاداتش را رد کرده است. به او گفتم با شرایط فعلی همکاری با مجموعه به اعتبارش لطمه خواهد زد. حتی پول پیش قرارداد مندس را هم ندادند و او حالا به دنبال شکایت از مجموعه است.

وی با ابراز نگرانی از شرایط موجود، هشدار داد: با وضعیت فعلی، اگر مسئولین جلوی آقایان را نگیرند مطمئن باشید فاجعه‌ای در ورزش تبریز رخ خواهد داد. ای کاش الان از بروز فاجعه جلوگیری کنند تا در آینده به ورزش استان لطمه‌ای وارد نشود.

هادی پاشاچینی در خاتمه صحبت‌هایش اعلام کرد: از تمام افرادی که بخاطر من به باشگاه زرسان آمدند و با این باشگاه همکاری کردند، عذرخواهی می‌کنم. آن‌ها درحال حاضر با باشگاه به مشکل برخورده‌اند و این مشکلات به هیچ عنوان قابل پیش‌بینی نبود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *