• 11:31

  • 1399-08-15

  • کد خبر: 192

ناهماهنگی آذربایجان‌شرقی در مدیریت کرونا/ اکسیژن مایع بالاخره تامین شد

حبیب امین زاده در واکنش به اظهارات رئیس بیمارستان امام رضا در خصوص کمبود اکسیژن اظهار داشت: طی ساعات گذشته و در پی طی اظهار نظر رئیس بیمارستان امام رضا(ع) تبریز مبنی بر کمبود اکسیژن به عنوان حیاتی‌ترین نیاز بیماران کرونایی و عدم همکاری مراکز تولید و توزیع، در کمتر از چند ساعت، ۸ تن اکسیژن مایع تا نیمه‌شب امشب چهاردهم آبان ماه ۱۳۹۹ از طریق یکی از استان‌های همجوار تامین می شود ؛همچنین این روند طی برنامه ریزی مناسب، بر حسب نیاز بیمارستانهای استان ادامه خواهد داشت.

به گزارش آناج، حبیب امین زاده در واکنش به اظهارات رئیس بیمارستان امام رضا در خصوص کمبود اکسیژن اظهار داشت: طی ساعات گذشته و در پی طی اظهار نظر رئیس بیمارستان امام رضا(ع) تبریز مبنی بر کمبود اکسیژن به عنوان حیاتی‌ترین نیاز بیماران کرونایی و عدم همکاری مراکز تولید و توزیع، در کمتر از چند ساعت، ۸ تن اکسیژن مایع تا نیمه‌شب امشب چهاردهم آبان ماه ۱۳۹۹ از طریق یکی از استان‌های همجوار تامین می شود ؛همچنین این روند طی برنامه ریزی مناسب، بر حسب نیاز بیمارستانهای استان ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در سطح استان اکسیژن مایع تولید نمی شود؛ افزود: در عین حال تمام مراکز تامین و توزیع اکسیژن گازی موظف به فعالیت چند برابر ظرفیت شدند.

رئیس سازمان صمت استان ادامه داد: در چند ماه اخیر  با وجود برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و تصمیم‌گیری ستاد مقابله با کرونای استان، هیچ گونه اعلام نظر در خصوص وضعیت اکسیژن مورد نیاز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از سوی مسئولان بهداشت و درمان به سازمان صمت اعلام نشده است.

وی پیشنهاد کرد؛ امکان ذخیره سازی بیمارستانهای مهم استان برای اکسیژن مایع افزایش یابد.

این در حالی است که روز گذشته دکتر دینوری، رئیس بیمارستان امام رضا(ع) از جان باختن بیماران به دلیل کمبود اکسیژن خبر داده بود و با گلایه از یکی از شرکت‌های داخلی عنوان کرده بود: با وجود اینکه پول تهیه دستگاه اکسیژن‌ساز به حساب شرکت واریز شده آنها حاضر به تحویل نیستند و معلوم نیست که این افراد چه کسانی هستند که حتی زور دانشگاه علوم پزشکی به آنها نمی رسد و مسئولین ناظر هم کاری انجام نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه تانکر نگهداری اکسیژن برای بیمارستان خریداریشده گفت: خوشبختانه این تانکر خریداری شده اما باید برای پر کردن آن دستگاه اکسیژن ساز وجود داشته باشد اما شرکت مورد نظر حاضر به تحویل دستگاه‌ها نیست.

گفتنی است؛ رئیس بیمارستان امام رضا از عدم نظارت برای دریافت دستگاه‌های اکسیژن ساز گلایه‌مند بوده و تامین اکسیژن مشکلات این بیمارستان را در میان مدت حل نخواهد کرد و باید دستگاه‌های اکسیژن ساز تحویل شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *