• 19:05

  • 1400-08-10

  • کد خبر: 18912

امام جمعه تبریز مطرح کرد؛

لزوم بهره‌مندی از برکات منطقه آزاد ارس در کل استان

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: پیشرفت‌های بسیار خوبی در همه حوزه‌ها در منطقه آزاد ارس شاهد هستیم و باید از این برکات همه مناطق استان بهرمند شوند.

به گزارش آناج، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز در دیدار با سعید محمد مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با تاکید بر اینکه باید برکات منطقه آزاد ارس به همه مناطق استان برسد اظهار داشت: اقدامات زیر بنایی و اقتصادی بسیار خوبی در منطقه آزاد ارس صورت گرفته است و پیشرفت‌های بسیار خوبی در همه حوزه‌ها را شاهد هستیم و باید از این برکات همه مناطق استان بهرمند شوند.

وی با اشاره به وجود بزرگترین گلخانه تولید صیفی در این منطقه گفت: ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی چنین مجموعه‌هایی که سهم بزرگی هم در رونق تولید ملی و اشتغالزایی دارند؛ نشان ایرانی را به بازار‌های جهانی عرضه می‌کنند.

امام جمعه تبریز با اشاره به این که ظرفیت‌های اقتصادی منطقه آزاد ارس، مرز جلفا را به بستری مناسب برای توسعه مناسبات بین المللی تبدیل کرده است ادامه داد: فعال بودن دیپلماسی اقتصادی به توسعه دیپلماسی خارجی می‌انجامد.

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: همان طور که با راه اندازی کارخانه ذوب در مس سونگون قرار است توسعه استان را از ظرفیت‌های سرشار معدنی شاهد باشیم، در مورد منطقه آزاد هم انتظار می‌رود با رونق تولیدات صادرات محور و اشتغال آفرینی بالاتر خطه آذربایجان از فرصت‌های طلایی این مرز بهره‌مند شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *