• 19:09

  • 1400-08-09

  • کد خبر: 18835

پیگیری آناج از سازمان لیگ: تفاضل گل از فوتسال هم حذف می‌شود؟

سرپرست سازمان لیگ فوتسال کشور از احتمال استفاده از قانون نتیجه بازی رودررو به جای تفاضل گل در مسابقات فوتسال کشور خبر داد.

به گزارش آناج، بر اساس مصوبه جدید فدراسیون فوتبال کشور قرار است قانون بازی رودررو به جای تفاضل گل در تمامی لیگ‌ها و سطوح فوتبال کشور اجرا شود و در صورت برابری امتیاز تیم‌ها، نتیجه دیدارهای روددرو ملاک تعیین رتبه آن‌ها در جدول خواهد بود.

این قانون برای جلوگیری از تبانی پس از آن مورد توجه قرار گرفت که در فصل گذشته مسابقات لیگ دسته دوم فوتبال کشور در هفته‌های پایانی نتایج عجیب غریبی رقم خورد و در ادامه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال از تبانی تیم‌ها خبر داد.

اما با توجه به اینکه رقابت‌های فوتسال باشگاهی کشور زیر نظر فدراسیون فوتبال برگزار می‌شود و سابقه اتفاقات مشابه در این رقابت‌ها وجود داشته، این سوال مطرح است که آیا تغییر قانون رتبه‌بندی تیم‌ها در لیگ‌های فوتسال هم اجرا می‌شود یا خیر؟

آرش جابری، سرپرست سازمان لیگ فوتسال در گفت‌وگوی کوتاه با خبرنگار ورزشی آناج در واکنش به سوال فوق اعلام کرد که هنوز چنین مصوبه‌ای به کمیته فوتسال ابلاغ نشده اما به احتمال زیاد این قانون در لیگ برتر فوتسال نیز استفاده خواهد شد.

خاطرنشان می‌شود، در ادوار گذشته لیگ برتر فوتسال سابقه تبانی وجود داشته و در یک دوره از این مسابقات، تیم گیتی‌پسند پس از تبانی با پرسپولیس به مقام قهرمانی رسید که با محرز شدن تخلف این دو تیم، مقام قهرمانی از تیم اصفهانی گرفته شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *