• 15:34

  • 1400-08-05

  • کد خبر: 18656

مجتبی ترشیز در گفت‌وگو با آناج؛

تراکتـور نباید در باد برد بخوابد/ با بازی کنترل شده می‌توان به استقلال ضربه زد

بازیکن اسبق تراکتور با اشاره به آنالیز خوب کادرفنی این تیم در بازی با صنعت‌نفت که منجر به کسب برد پرگل شد، معتقد است که نباید در باد این برد خوابید.

مجتبی ترشیز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی آناج در خصوص پیروزی تراکتور مقابل صنعت‌نفت‌ آبادان اظهار داشت: در این بازی، کادرفنی تراکتور تیم حریف را خیلی خوب آنالیز کرده بود. درست است که هر سه گل روی اشتباه بازیکنان حریف به ثمر رسید اما نتیجه فشار روی یک سوم دفاعی بود که نشان می‌داد آقای کریمی نقاط ضعف صنعت‌نفت را به خوبی شناسایی کرده بودند.

وی یادآور شد: به نظرم باخت در هفته اول اتفاق بود چراکه تراکتور مشکلات زیادی داشت و تا لحظه آخر معلوم نبود که بازیکنان جدید بازی می‌کنند یا خیر؛ از طرفی گل‌گهر کارش را خیلی زودتر شروع کرده و بازیکنان خوبی به خدمت گرفته بود. با این وجود، آقای کریمی ریکاوری ذهنی مناسبی انجام دادند و پیروزی مقابل صنعت‌نفت، شکست در سیرجان را جبران کرد.

بازیکن سابق تیم فوتبال تراکتور با تأکید بر اینکه این تیم نباید در باد برد مقابل صنعت‌نفت بخوابد، عنوان کرد: در لیگ تمام مسابقات حکم فینال را دارند و تراکتور باید برای هر بازی برنامه و استراتژی خاصی در نظر داشته باشد. البته همچنان می‌توان تیم را تقویت کرد و امیدوارم که با جذب بازیکنان توانمند، تراکتور به چهره واقعی خود که همیشه یک مدعی بوده است، رسیده و به کارش ادامه دهد.

ترشیز در مورد جذب علی دشتی گفت: خرید خیلی خوبی بود و من از حضور این بازیکن در تراکتور خیلی خوشحال شدم. خوشبختانه پنجره نقل‌وانتقالات هم باز شده است و مطمئن باشید تراکتور رفته رفته بهتر خواهد شد. معتقدم با اضافه شدن دشتی بار هجومی تیم خیلی بهتر خواهد شد جایی که ما نفراتی چون عباس‌زاده و بابایی را در اختیار داریم که از مهارت گلزنی بالایی برخوردار هستند و همچنین محمد قادری که نشان داده بازیکن مستعدی است.

وی در ادامه از عملکرد بهزاد سلامی در بازی با صنعت‌نفت تمجید کرد و اذعان داشت: سلامی از بازیکنان جوان و آینده‌دار تراکتور است و از لحظه‌ای که وارد زمین شد فارغ از آن شوت فوق‌العاده عملکرد خیلی خوبی داشت. به نظرم باید به بازیکنان جوان و بومی بیشتر بها داده شود. در حال حاضر چند بازیکن نظیر سلامی و فتحی در تیم حضور دارند که در آینده از این بازیکنان حرف‌های زیادی خواهیم شنید.

این پیشکسوت فوتبال در خصوص بازی هفته آینده تراکتور با بیان اینکه این تیم باید در برابر استقلال خیلی هوشمندانه بازی کند، افزود: استقلال در دو بازی خود به برتری رسیده و از لحاظ آرمانی در بهترین شرایط قرار دارد. فکر می‌کنم که اگر تراکتور در زمین خود بتواند به خوبی دفاع کرده و بازی را کنترل کند، با توجه به نفرات خوبی که در خط حمله دارد، گلزنی و کسب پیروزی دور از ذهن نخواهد بود.

مدافع اسبق تراکتور در عین حال اضافه کرد: البته در این شرایط حساس، تیم هر چقدر نبازد، بهتر است و مساوی نتیجه بدی نخواهد بود. به نظرم تراکتور هنوز در عقبه دفاعی خود ضعف دارد و باید هر چه زودتر با جذب بازیکن یا دستورالعمل فنی این مشکل را حل کند. در بازی با صنعت‌نفت تجربه اخباری در پوشش عمق دفاع خیلی کمک کرد و او یک بار هم دروازه را نجات داد. الان این نگرانی وجود دارد و شاید اگر بوحمدان را رد نمی‌کردیم با وجود او می‌توانستیم این مشکل را حل کنیم.

وی در خصوص مشکلات تیم تراکتور تشریح کرد: اکبر ایمانی و شاهین ثاقبی زوج‌سازی خوبی در میانه میدان دارند، در خط حمله هم 4 بازیکنی که در بازی با صنعت‌نفت بازی کردند، بهترین ارنج برای تراکتور بود؛ اما در بخش تدافعی نقص وجود دارد که در پوشش سمت راست دفاع میانی و عمق این جناح دیده می‌شود. امیدوارم با تدابیر بهتر مشکلات تیم در بازی با استقلال برطرف شود.

مجتبی ترشیز در خاتمه ابراز داشت: ما پیشکسوتان هر وقت انتقاد کردیم سعی می‌کنیم سازنده و به نفع تیم باشد. تراکتور تیم همه ماست و یقین بدانید هیچ کس دوست ندارد خدایی ناکرده به تیم مورد علاقه خود ضربه بزند. امیدوارم که این تیم در ادامه مسابقات موفق ظاهر شود و بازی با استقلال نیز توام با 3 امتیاز باشد تا بازهم دل هواداران شاد شود.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    اگر توپچولار اوزلرینه ایناملاری اولسا یوزه یوز پیستیقلاری اوتاجاقلار%
    یاشاسین تزاختور

    یادش بخیر چه تیمی بود با ترشیز کیانی پولادی محبی ابراهیمی اکرامی ثابتی میرشفیعیان و …
    و چقدر خوب و بی حاشیه بود این ترشیز، کاش باشگاه از این سرمایه ها در آکادمی و تیمهای پایه و ارکان باشگاه استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *