• 19:58

  • 1400-08-03

  • کد خبر: 18572

لیگ برتر فوتبال؛

جبران مافات در روز آتش‌بازی بومی‌ها/ موتور تراکتور با نفت روشن شد!

تراکتور با کسب بردی پرگل شکست سنگین‌ مقابل گل‌گهر را جبران کرده و به نخستین پیروزی فصل خود در لیگ بیست‌ویکم دست یافت.

به گزارش آناج، تراکتوری‌ها در نخستین بازی خانگی فصل خود در لیگ بیست‌ویکم و در روز آتش‌بازی ستارگان بومی‌شان ۳ بر صفر موفق به شکست صنعت‌نفت آبادان شده و اولین برد خود در این مسابقات را با نتیجه‌ای پرگل و قاطع جشن گرفتند.

این بازی در چارچوب هفته دوم لیگ برتر از ساعت ۱۸ امروز (دوشنبه) در ورزشگاه اختصاصی باشگاه تراکتور آغاز شد و هنوز ۹ دقیقه از بازی نگذشته بود که پیمان بابایی روی فرار عمقی و استفاده از اشتباه خط دفاعی حریف توانست گل نخست بازی را به ثمر برساند.

بعد از این گل در ادامه نیمه اول بازی سردی را دو تیم به نمایش گذاشتند و موقعیت خاصی روی دروازه‌ها ایجاد نشد تا این نیمه با برتری یک بر صفر تراکتور خاتمه یابد.

در نیمه دوم هم شاگردان فیروز کریمی بازی را بهتر شروع کردند و موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشتند اما بی‌دقتی محمد قادری و بدشانسی پیمان بابایی و بهزاد سلامی مانع از این امر شد.

حسرت بزرگ پرشورها در این دیدار شوت سهمگین بهزاد سلامی در دقیقه ۷۰ بود که از فاصله حدود ۳۵ متری و به زیبای نواخته شد اما با بدشانسی به تیر دروازه صنعت‌نفت برخورد کرد و به زمین بازی برگشت.

بلافاصله در آن طرف میدان صنعت‌نفتی‌ها با ضدحمله در آستانه گلزنی قرار گرفتند که محمدرضا اخباری در موقعیت تک به تک با خروج مناسب سد راه بازیکن حریف شده و به کمک مدافعان تراکتور یک موقعیت مسلم را از تیم میهمان گرفت.

در ادامه و در دقایق باقی مانده درحالی که صنعت‌نفت سخت به دنبال زدن گل تساوی بود و یک فرصت طلایی را هم در دقیقه ۸۴ از دست داد، سه دقیقه بعد پیمان بابایی پشت مدافعان این تیم صاحب توپ شده و گل دوم خود و تیمش را به ثمر رساند تا خیال تراکتوری‌ها را از پیروزی در این بازی راحت کند.

اما این گل پایان کار نبود و در واپسین ثانیه‌های بازی سامان نریمان‌جهان توپ را از دروازه‌بان حریف قاپیده و برای سومین بار به تور دروازه صنعت‌نفت دوخت تا تراکتور در این بازی سه گله شده و به بردی پرگل دست یابد.

بدین ترتیب، تراکتور ضمن جبران شکست سنگین هفته اول با سه گل به نخستین سه امتیاز فصل دست یافته و خود را از قعر جدول جدا کرد. اما در سوی دیگر صنعت‌نفت با پذیرش دومین باخت متوالی بدون امتیاز  در رده‌های انتهایی باقی ماند.

گروه داوری: داور وسط: روح اله شریفی – کمک‌ها: محمد راهی و حمید رضا افشون – داور چهارم: سعاد وفاپیشه/ ناظر: ایرج نظری

ترکیب تراکتور: محمدرضا اخباری، عبدالله ناصری، آرش قادری، ابوالفضل رزاق‌پور، اکبر ایمانی، سامان نریمان‌جهان، عبدالله حسینی، شاهین ثاقبی (65- علی فتحی (85- هادی حبیبی‌نژاد))، محمد قادری (سعید واسعی 65)، پیمان بابایی و محمد عباس‌زاده (48- بهزاد سلامی).
سرمربی: فیروز کریمی

ترکیب صنعت‌نفت: احمد گوهری، میثم تهی‌دست، رضا یزدان دوست (مهدی حنفی 64)، فرزاد جعفری (81- رضا امانی‌نژاد)، امید خالدی، محمدرضا غبیشاوی (علی امیری 81)، حکیم نصاری، عباس بوعذار، سید فاخر تهامی (حسن بیت سعید 89)، طالب ریکانی (احمد شریعت زاده 64) و شروین بزرگ.
سرمربی: علیرضا منصوریان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *