• 12:09

  • 1400-08-01

  • کد خبر: 18429

وزیر کشور در تودیع و معارفه استاندار آذربایجان‌شرقی؛

آذربایجان‌شرقی نقطه محوری برای تعامل با همسایگان است

سردار وحیدی گفت: این استان نقطه وصل ما به کشورهای شمالی است و محلی برای توسعه‌ی دیپلماسی با آذربایجان و ترکیه است.

به گزارش آناج، سردار احمد وحیدی در مراسم تودیع و معارفه استاندار آذربایجان شرقی اظهار داشت: مسئول باید طوری باشد که مردم او را از خود بدانند و زمانیکه احساس کردند یکی از خودشان است، مردم سالاری دینی اتفاق می‌افتد، مردم سالاری دینی ما دموکراسی غرب نیست بلکه این است که مردم و مسئولین قابل تمیز نباشند.

وی ادامه داد: مسئول باید نسبت به مشکلات و‌ناراحتی مردم، ناراحت باشد و این اشک آقای پورمحمدی نشان از صداقتشان داشت.

▫️وزیر کشور تاکید کرد: خیلی‌ها تمدن، فناوری و ساختمان ساختند اما بر پایه زور و ظلم و ستم. قران اینها را باطل می‌داند ولو بهترین فناوری‌ها و سیستم‌های هوایی زمینی و دریایی باشد. تمدن نوین اسلامی بر پایه آموزه‌های دین است که خداخواهی، عدالت و مردم دوستی موج می‌زند.

وی ادامه داد: این مسئولیت‌ها منت خداست بر ما که بتوانیم به دین و کشور خدمت کنیم و باید از این فرصتهای محدود به بهترین نحو استفاده کنیم و چقدر باید ارزش این امانت را بدانیم و از پس این امتحان سخت بر بیاییم.

سردار وحیدی با بیان اینکه عزیزانی که کار مردم در دست شما است، اگر به وظایف خود عمل کنیم، بهشت نصیب مان خواهد شد، ابراز داشت: از خدمات برادر دانشمند، با اخلاق و دلسوز تقدیر می‌کنیم و امروز نوبت به برادر مجاهد، رزمنده، مبارز رسیده است که دوران سخت دفاع نقدس را دیده و چندین سال است در خدمت مردم استان هستند و امیدواریم شاهد جهش بزرگ باشیم.

وی با تاکید بر اهمیت استان اذعان داشت: آذربایجان‌شرقی و تبریز خیلی مهم هستند و دروازه نورافکنی تمدن اسلام به بخش وسیع نه تنها کشور بلکه سرزمین‌های ایلامی است.

وزیر کشور ادامه داد: تبریز با عارفان و عالمان شناخته شده است که همه آنها طرفیت بزرگی هستند مانند علامه طباطبایی که فیلسوف قرن لقب گرفت و علامه امینی که برگردن دنیای اسلام حق دارند.

وی افزود: آذربایجان مهد علم ، عرفان، شهادت است که اینها چیز کمی نیست و بیش از زر مادی، زر معنوی دارد، کجاست که در برابر عظمت نام علامه طباطبایی، علامه امینی ، شهید مدنی، و شهدا تعظیم نکنند.

سردار وحیدی با بیان اینکه نسل جوان وظیفه سنگینی دارد تا با بهره گیری از این طرفیت‌ها دنیا را تحت تاثیر قرار دهند، گفت: نباید این ظرفیت را کم بگیریم که نعمت‌های بزرگی هستند.

وی با تاکید بر ظرفیت‌های آذربایجان شرقی اظهار داشت: باید علاوه بر اینکه در این منطقه مشکل نداشته باشیم، بلکه کل کشور از این استان بهره مند شوند.

این مقام مسئول تصریح کرد: استاندار فقط به فکر ظرفیت‌های مادی نباشد و باید در هر جایی از ظرفیت‌های معنوی این استان استفاده شود، البته این استان باید محور توسعه صنعتی باشد چرا که صنعتکران ماهر و نخبه دارد.

وی اذعان داشت: بسیاری از محصولات صنعتی با تکنولوژی برتر باید در این استان انجام شود که قبلا در این استان آغاز شده بود.

سردار وحیدی با اشاره به نقش استان برای تعامل با کشورهای همسایه گفت: این استان نقطه وصل ما به کشورهای شمالی است و محلی برای توسعه‌ی دیپلماسی با آذربایجان و ترکیه است، تبریز نقطه اتکای فرهنگی برای همه کشورهای هم‌جوار است و باید همه آنهارا تغذیه کند.

وی تاکید کرد: آذربایجان و ترکیه عزیزان ما هستند و باید از هم‌جواری با تبریز استفاده کنند و باید همکاری و هماهنگی ایجاد شود. استاندار رییس جمهور استان است و همه باید با استاندار همکاری کنند، و رییس جمهور نیز تاکید کرده است که انتخاب همه مدیران کل باید با نظر استانداران باشد

وزیر کشور با بیان اینکه استان باید به جایگاه حقیقی خود که استحقاقش را دارد، برسد عنوان کرد: آذربایجان همواره در انقلاب نقش خود را ایفا کرده و رهبر انقلاب یکی از جلسات را که تعطیل نکرده اند، دبدار با مردم استان است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم در این شرایط پیچیده بتوانیم با اقتدار عبور کنیم و به کوری دشمنان، به قدرتی تبدیل خواهیم شد، که هیچ احدی نتواند نه تنها تهدید بلکه کاری انجام دهد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *