• 13:55

  • 1400-07-27

  • کد خبر: 18188

نماینده ورزقان در مجلس شورای اسلامی؛

وزارت صمت با پیمانکاران و بهره برداران متخلف در معادن برخورد کند

دهقانی گفت: اگر پیمانکار یا بهره برداری خطا می‌کند و به وظایف عمل نمی‌کنند باید شدیدا با آنها برخورد کنند و این قوانین هم وجود دارد که وزارت صمت و اداره کار با این تخلفات برخورد کنند.

به گزارش آناج، اللهوردی دهقانی در برنامه‌ای تلویزیونی پیرامون مشکلات کارگران معادن کشور اظهار داشت: تقاضا برای کار بیشتر از کار است و به همین دلیل کارگران تلاش می‌کنند کاری که به دست آورده‌اند را حفظ کنند.

وی ادامه داد: در معادن کارها مستمر و حداقل بیش از پنج سال است و اصولا باید اداره کل کار نظارت کافی داشته باشند تا قراردادها حداقل یک ساله باشد و در ثانی در آئین‌نامه های تامین حقوق کارگران بایستی نظارت کافی توسط دستگاه‌های ناظر وجود داشته باشد.

نماینده مردم ورزقان در مجلس عنوان کرد: این موضوع به این معنا نیست که مسئولیت از پیمانکار برداشته شود، زیرا بیش از 98 درصد معادن خصوصی هستند و این بخش مقصر است اما این بدین معنا نیست که وزارت صمت مسئولیتی ندارد و مدام باید نظارت وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر پیمانکار یا بهره برداری خطا می‌کند و به وظایف عمل نمی‌کنند باید شدیدا با آنها برخورد کنند و این قوانین هم وجود دارد که وزارت صمت و اداره کار با این تخلفات برخورد کنند.

دهقانی در پایان خاطرنشان کرد: اگر دستگاه‌ها هم فکر می کنند که خلا قانونی وجود دارد ما آماده ایم تا اصلاح قوانین را به مجلس برده و تصویب کنیم تا مشکل حل شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *