• 14:59

  • 1400-07-26

  • کد خبر: 18066

دادستان تبریز اعلام کرد:

بازدید سرزده از زندان‌ها؛ اولویت اول

علیلو گفت: علاوه بر بازدیدهای مدون برنامه‌ای، طی بازدیدهای غیرمترقبه وضعیت بخش‌های مختلف زندان تحت رصد و نظارت است تا اطمینان حاصل شود که زندانیان غیر از تحمل مجازات تعیین شده، مشکل دیگری را نداشته باشند.

به گزارش آناج، بابک محبوب علیلو دادستان مرکزی آذربایجان شرقی وضعیت بهداشتی و سلامتی و همچنین مراقبت‌های کرونایی زندان مرکزی تبریز را مطلوب دانست. وی در حاشیه بازدید از زندان مرکزی تبریز، با بیان اینکه وضعیت بهداشتی، مراقبت‌های کرونایی و تامین حقوق شهروندی در زندان مرکزی تبریز مطلوب است، اظهار داشت: با تلاش و همت مسئولان زندان و همکاران حوزه نظارت بر زندان، طبق برنامه کلینیک سلامت و بیماریابی، زندانیان مورد معاینه و سطح سنجی سلامت قرار گرفته و با تشکیل پرونده بهداشتی وضعیت روحی و جسمی آنان تحت مراقبت‌های پزشکی است.

 وی ادامه داد: این امر موجب مدیریت خوب بحران کرونا در زندان مرکزی شهر تبریز شده و آسیب و مشکل جدی در ایام کرونایی تاکنون در این محل رخ نداده است.

محبوب علیلو با اشاره به وضعیت زندانیان بیمار و موضوع استفاده این قبیل مددجویان از تسهیلات قانونی گفت: زندانیان دارای بیماری صعب العلاج و یا بیمارانی که امکان درمان آنان در مجموعه بهداری زندان میسر نیست، با نظر پزشک زندان و تصویب شورای طبقه بندی از مرخصی درمانی، تعلیق مجازات و سایر نهادهای ارفاقی و تسهیلات قانونی برخوردار می‌شوند.

وی افزود: زندانیان در کنار تحمل مجازات و کیفر ارتکابی به عنوان شهروندان جامعه حق دارند از خدمات بهداشتی رفاهی، اصلاحی و تربیتی در داخل زندان‌ها برخوردار شوند.

محبوب علیلو هدف از بازدیدهای مستمر از زندان‌ها را اطلاع بی‌واسطه از وضعیت نگهداری زندانیان، اطمینان از تامین حقوق شهروندی، ارائه هر چه بهتر خدمات رفاهی و اقامتی عنوان کرد و یادآور شد: افرادی که به هر دلیلی محکوم به حبس شده و راهی زندان می شوند، در کنار تحمل مجازات و کیفر ارتکابی، باید به عنوان شهروند از خدمات بهداشتی رفاهی، اصلاحی و تربیتی مناسب در داخل زندان‌ها برخوردار شوند.

وی افزود: علاوه بر بازدیدهای مدون برنامه‌ای، طی بازدیدهای غیرمترقبه وضعیت بخش‌های مختلف زندان تحت رصد و نظارت است تا اطمینان حاصل شود که زندانیان غیر از تحمل مجازات تعیین شده، مشکل دیگری را نداشته باشند.

دادستان مرکزی آذربایجان شرقی گفت: زندانیان در مدت زمان تحمل حبس تحت پوشش برنامه های اصلاحی و تربیتی قرار گرفته و به مسیر بازگشت عزتمندانه به جامعه هدایت میشوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *