• 14:28

 • 1400-07-23

 • کد خبر: 17733

نامه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان به رئیس جمهور

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی در نامه ای به رئیس جمهور برخی مشکلات آموزش و پرورش را مطرح کردند.

به گزارش آناج، بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی در نامه ای به رئیس جمهور برخی مشکلات آموزش و پرورش را مطرح کردند. نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر سید ابراهیم رئیسی
رئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

با صلوات بر محمد (ص) و آل محمد (ص) و آرزوی سلامتی یگانه منجی عالم بشریت صاحب الزمان (عج) و نایب برحقشان مقام معظم رهبری (مدظله العالی)
بر حسب وظیفه، دغدغه مندی و همچنین در راستای عمل به منویات مقام عظمای ولایت و تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، جمعی از دانشجو معلمان فعال عرصه تعلیم و تربیت که خود را متعلق به خانواده بزرگ فرهنگی کشور می دانند من‌باب مسائل و موضوعات مطروحه وزارت آموزش و پرورش نکاتی را به سمع و نظر حضرتعالی می رساند.

《 آموزش و پرورش، زیرساخت اصلی سعادت یک ملت و پیشرفت یک کشور و در جمهوری اسلامی حرکت به سمت آرمان هاست؛ ما نمی‌توانیم آموزش و پرورش را مثل یک اداره معمولی و در ردیف ادارات دیگر نگاه کنیم. آموزش و پرورش فرصت گرانبهای ۱۲ ساله ای برای تعلیم و تربیت و انتقال ارزش ها و آرمان های ملی و انقلابی در اختیار دارد که هیچ دستگاهی این فرصت را ندارد》؛ این سخنان تنها گوشه ای از فرمایشات رهبری در خصوص اهمیت آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت است و به واقع، فی الحال با وجود تمامی مشکلات در عرصه های مختلف ملی نمی توان اولویت و اهمیت اینچنین موضوعی را کتمان کرد.

نیروی انسانی که چهارچوب و شاکله اصلی جامعه را تشکیل می دهد و اساس پیشرفت و تعالی کشورهاست، توسط وزارت آموزش و پرورش و نهاد تعلیم و تربیت آموزش و تربیت داده می شود. آموزش و پرورش تحت عنوان وزارتخانه ای عریض و طویل که بیش از ۵۰ میلیون نفر از اعضای جامعه به صورت مستقیم و غیر مستقیم تحت تاثیر تصمیمات و سیاست گذاری های آن بوده و از آن تاثی می‌پذیرند از اول انقلاب تا به اکنون که در ‏چله و گام دوم انقلاب قرار گرفته‌ ایم مورد بی مهری دولت‌های مختلف قرار گرفته به گونه‌ای که در ده سال گذشته رئیس جمهور به عنوان رئیس شورای عالی آموزش و پرورش در جلسات مربوطه حضور نیافته است.

علیرغم تاکیدات رهبری به مسائل آموزش و پرورش از اول انقلاب تا کنون از آقایان چیزی جز جاری ساختن اهمیت آموزش و پرورش بر زبان ندیده ایم!! نظام تعلیم و تربیت مان باگذشت بیش از ۴۲ سال از انقلاب، همچنان غربی است و تنها ظاهرش تغییر کرده و انتظار داریم انسانی در تراز انقلاب و نظام جمهوری اسلامی پرورش دهد!!.

جناب آقای رئیسی با وجود تمامی سخنانی که در خصوص اهمیت آموزش و پرورش فرموده اید فی الحال در دولت شما نیز برای ما تناقضاتی پیش آمده است؛ با وجود گذشت چند ماه از روی کار آمدن دولت جنابعالی و تاکید مقام معظم رهبری بر تشکیل هر چه سریعتر دولت برای انجام امورات، آموزش و پرورش تنها وزارتخانه ای است که بعد از چند ماه وزیر ندارد! آموزش و پرورشی که همه می دانیم با مشکلات متعدد دست و پنجه نرم می‌کند و کالبد نیمه جانش در حال فروپاشی است، سرگردان و بلاتکلیف گذارده شده و فقط در حرف به اهمیت آن پرداخت می‌شود.

این چیزی نیست که از یک مدیر جهادی و انقلابی انتظار می رود.آموزش و پرورش باید از بازی های سیاسی به دور باشد، از باند بازی ها و لابی گری هایی که شاهدش بوده و هستیم در امان باشد؛ که اولین رکنش انتخاب وزیری از دل آموزش و پرورش خودمان است. کسی که ساختار آموزش و پرورش را بشناسد، اشرافیت کامل نسبت به موضوعات و نظام مسائل آموزش و پرورش داشته و همچنین علاوه بر شناخت کافی از مشکلات و پیچیدگی های این نهاد، برنامه راهبردی و عملیاتی داشته باشد. مسئله تحول بنیادین در آموزش و پرورش را درک و در راستای اجرایی سازی سند تحول گام بردارد. دارای روحیه انقلابی، جهادی، عدالت‌خواه و تحول خواه باشد، به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیری شهید رجایی طبق سخنان رهبری اعتقاد و در راستای توسعه کمی و کیفی‌اش اقدام نماید.
ویژگی هایی از این قبیل که انتظار می رود متصدی آینده وزارت آموزش و پرورش از چنین فیلترهایی عبور داده شود.

آقای رئیس جمهور اگر به دنبال برقراری تمدن نوین اسلامی هستیم ابتدا باید فکری به حال نابسامان آموزش و پرورش غربزده خودمان بکنیم. قدم گذاری در راستای تمدن نوین اسلامی و تحول بنیادین در آموزش و پرورش، مستلزم همکاری همه دستگاه ها، ارگان ها و سازمان هاست که باید متوجه اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش باشند.

نگاه هزینه‌ای دولت نسبت به آموزش و پرورش باید به سمت سرمایه محوری حرکت کند و پویایی و خلاقیت را در جامعه نسبت به مسائل مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بسط، گسترش و پرورش دهد.در راستای گام نهادن بر مدار تحول یکی از مهمترین محور های تحولی در آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان است. دانشگاهی که مقام معظم رهبری در سال ۹۷ در آن حضور و دانشگاه فرهنگیان را مرکز ثقل نظام آموزش و پرورش قلمداد کردند.

دانشگاهی که ماموریت تربیت معلمان را بر عهده دارد در سال‌های گذشته مورد هجمه عناصر مختلف قرار گرفته است و کما فی السابق این لطمات ادامه دارد و آینده این دانشگاه معلوم نیست که به چه سمت و سویی کشانده خواهد شد.
فلذا خواهشمند است همچون سایر اقدامات انقلابی و جهادی خویش، تصمیمی انقلابی و در شان نظام تعلیم و تربیت تراز انقلاب برای وزارت آموزش و پرورش بگیرید و فردی دلسوز و تحول خواه مطابق دستورات رهبری بر منصب وزارت آموزش و پرورش منصوب گردد.

سخن پایانی‌مان باز رجوع به فرمایشات رهبری است که فرمودند:《آموزش و پرورش را درست کنید تا همه جا درست شود》
امید که شنوای صحبت های دلسوزانه بسیجیان خود باشید…

و من الله توفیق
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان شرقی

دیدگاه ها:

  آموزش پرورش اگر یه ذره جنبه غربی داشت، عدالت محور بود.
  این سیستم آموزش پرورش نه حالت غربی داره و نه حالت اسلامی، چون این دو سیستم عدالت آموزشیشون فراگیر.
  این سیستم آموزش پرورش، سیستم فاشیستی، والسلام.
  الان چندین سال با نام اسلام بیشترین ظلم به ملل غیر فارس ایران میشه.
  سرمنشا تمام این ظلم‌ها به ملل غیرفارس هم همین سیستم فاشیستی آموزش پرورش. چون به جای آموزش انسان و آگاهی دادن نسبت به محیط پیرامون به بچه، نگاه نژادپرستانه به بچه پمپاژ می‌کنه، البته بچه‌های یک قوم خاص. چون بچه های بقیه قومیت‌ها باید تو سری خود بار بیان و آقا بالا سر داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *