• 18:16

  • 1400-07-20

  • کد خبر: 17570

عضو شورای شهر تبریز در گفت‌وگو با آناج؛

حاشیه‌نشینی و مسیرگشایی اولویت شهری/ نیازِ شهرداری به ساختارسازی

بابایی اقدم گفت: مهمترین اولویت شهر بحث حاشیه نشینی است و حتی آقای رنجبر گفتند که اگر لازم باشد برای ساماندهی حاشیه‌نشینی ساختمان شهرداری را بفروشیم، ارزش دارد.

فریدون بابایی اقدم در گفت‌وگو با آناج در خصوص اولویت‌های شهردار تبریز اظهار داشت: همانطور که آقای رنجبر در جلسه ارائه برنامه گفتند مهمترین اولویت شهر بحث حاشیه نشینی است و حتی آقای رنجبر گفتند که اگر لازم باشد برای ساماندهی حاشیه‌نشینی ساختمان شهرداری را بفروشیم، ارزش دارد.

وی ادامه داد: بحث دیگر موضوع مسیرگشایی در بافت فرسوده است که نیاز به همکاری دولت داردو باید شهرداری به سمت دولت برای جذب اعتبار برای بافت فرسوده و حاشیه‌نشینی برود.

عضو شورای شهر تبریز تاکید کرد: در بحث بازآفرینی شهری که مسیرگشایی هم جزئی از آن است اگر دولت سهم 70 درصدی خودش را بدهد و در طرح چهار میلیون مسکنی که دولت جدید مطرح کرده اگر جذب اعتبار و همکاری صورت بگیرد موضوع مسیرگشایی و حاشیه نشینی مرتفع خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت حمل و نقل عمومی گفت: اولویت بعدی در بحث حمل‌ونقل عمومی است که باید تکمیل نواقصات خط یک مترو، تسریع خط دو و در کنار آن آغاز خط سه که متوقف شده بود و در شورای چهارم اجازه داده شد تا شفت خروجی داشته باشد، انجام شود.

بابایی اقدم با بیان اینکه در کنار مترو باید به اتوبوسرانی و تاکسیرانی هم توجه داشت، عنوان کرد: فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی سهم هفتاد درصدی در آلودگی هوای تبریز دارد و به همین دلیل نوسازی این ناوگان جز اولویت‌هاست، سالهاست در بحث نوسازی اتفاقی رخ نداده در حالیکه برخی شهرها عملکرد بهتری از ما داشتند.

وی ادامه داد: در کنار این مسائل برخی موضوعات مانند آسفالت هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی نیاز به رسیدگی فوری دارد.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا در خصوص اصلاحات مورد نیاز در شهرداری تاکید کرد: شهردار تبریز ساختارسازی را انجام دهد زیرا کارها به وسیله کار سازمانی به جلو می‌رود و نیاز به ساختار مدیریتی است که توان تخصصی، تجربی و مدیریتی داشته باشند.

وی افزود: در ماه‌های اول کسی انتظار کار اجرایی ندارد اما ساختار شهرداری باید حل شود. موضوع دیگر بحث بخش باسمنج است که در حال حاضر حائلی بین تبریز و باسمنج ایجاد شده که تعدادی فرصت طلب مشغول به ساخت و ساز غیرمجاز شده‌اند.بحث ساخت و ساز غیرمجاز و جلوگیری از آنها از جمله مسائلی است که نیاز به رسیدگی فوری دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *