• 14:34

  • 1400-07-20

  • کد خبر: 17532

تبریز سهند

اعتراض مردم شهر سهند به بدقولی مسئولین؛

اخذ عوارض برای اتوبان ناقص

نبود روشنایی در بخش‌های مهم آزادراه، عدم پوشش تلفن و اینترنت همراه در نقاط مختلف مسیر و نبود علایم راهنمایی و گاردریل، نبود دوربین‌های کنترل سرعت و امنیتی در برخی نقاط، از مشکلات مهم دیگر آزادراه تبریز سهند به حساب می‌آید اما با وجود همه این نواقص متولیان امر در پی اخذ عوارض از مردم هستند.

گروه اجتماعی آناج؛ آزادراه تبریز سهند پس از سال‌ها انتظار سال گذشته زیر بار ترافیک رفت. افتتاح این آزادراه که فاصله سهند تا تبریز را به حدود 10 دقیقه کاهش می‌داد در روزهای ابتدایی موجی از خوشحالی و امید را برای مردم تبریز و سهند در پی داشت اما با گذشت چند روز از افتتاح، مشکلات این آزادراه نمایان شد.

شیب تند و غیر اصولی یکی از ایرادات اصلی مردم به مسیر تبریز سهند بود که در همان ابتدا توسط مهندسان و نهادهای مسئول رد شد. هرچند این انتقاد همچنان در ذهن رانندگان مسیر باقی مانده است.

پس از اولین بارش برف در این مسیر، لغزندگی شدید و تصادف زنجیره‌ای به یکی دیگر از مشکلات آزادراه اضافه کرد. نبود روشنایی در بخش‌های مهم آزادراه، عدم پوشش تلفن و اینترنت همراه در نقاط مختلف مسیر و نبود علایم راهنمایی و گاردریل، نبود دوربین‌های کنترل سرعت و امنیتی در برخی نقاط از مشکلات مهم دیگر آزادراه تبریز سهند به حساب می‌آید که تاکنون نیز بخش عمده این مشکلات باقی مانده است.

اما یکی از دغدغه‌های اصلی مردم شهر سهند درباره استفاده از آزادراه، شایعات ایجاد شده پیرامون اخذ عوارض از خودروهای سواری بود. در همان روزهای ابتدایی افتتاح آزادراه، مسئولین دست اندرکار از عوارض 3 الی 5 هزار تومانی استفاده از آزادراه سخن گفتند اما با توجه به نواقصات موجود، مسئولین استانی تصمیم گرفتند تا رفع این نواقصات، اخذ عوارض را متوقف کنند.

در روزهای اخیر نصب برخی سازه‌ها در ابتدا و انتهای آزادراه مجددا بحث اخذ عوارض را به یکی از موضوعات داغ تبدیل کرده است. ساکنان شهر سهند در پیام‌های ارسالی به تحریره آناج، از احتمال اخذ عوارض گلایه کرده‌اند.

یکی از ساکنان شهر سهند در گفت‌وگو با خبرنگار آناج، میگوید: آزادراه هنوز تکمیل نیست. روشنایی ندارد. شب‌ها با توجه به برخی خبرهای منتشر شده احساس امنیت به حداقلی ترین حالت خود رسیده برخی از شهروندان مجبور میشوند از مسیر قدیمی خود را به تبریز برسانند. آنتن دهی موبایل هم وجود ندارد.

او می افزاید: با همه این نواقصات چرا باید رانندگان روزانه چند هزار تومان بابت رفت و آمد هزینه پرداخت کنند؟

هرچند به نظر می‌رسد عوارض زیر 5 هزار تومان برای این آزادراه با توجه به کوتاه کردن مسیر موجب کاهش هزینه سوخت و استهلاک خودروها می‌شود اما تکمیل نواقص آزادراه نیز یکی از مطالبات جدی مردم سهند به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.