• 16:07

  • 1400-07-19

  • کد خبر: 17458

امام جمعه تبریز در دیدار با پرسنل نیروی انتظامی مطرح کرد؛

تامین امنیت، حلقه وصل رونق اقتصادی

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم گفت: نیروی انتظامی نقش ارزشمندی در زندگی مردم علی الخصوص در معیشت دارد، تامین امنیت لازمه تحرک و رونق اقتصادی است، یعنی امنیت موجب رونق اقتصادی است.

به گزارش آناج، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم در دیدار با جمعی از فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی استان به مناسبت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: اقتدار و مهربانی نیروی انتظامی دو عنصر مکمل یکدیگر هستند. نیروی انتظامی نقش ارزشمندی در زندگی مردم علی الخصوص در معیشت دارد، تامین امنیت لازمه تحرک و رونق اقتصادی است، یعنی امنیت موجب رونق اقتصادی است.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: یکی از موارد موانع تحقق رونق تولید قاچاق است که به صورت دوطرفه در آمده است، یعنی علاوه بر واردات قاچاق، برخی اقلام مصرفی مردم در بخش‌های مختلف از کشور خارج می‌شود.

وی گفت: پشت پرده این موارد تنها سود طلبی نیست بلکه مقاصد سوئی در پشت پرده این‌ها وجود دارد و ناجا باید با مراقبت کامل با آن‌ها برخورد کند، لذا بدون امنیت، زندگی روز مزه، فعالیت‌های دانشگاهی، اقتصادی و همچنین اداره کشور امکان پذیر نیست.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم اضافه کرد: با توجه به گستردگی فعالیت‌های نیروی انتظامی، سلامت این نیرو را مهم می‌دانیم، که پلیس استان ما از این سلامت برخوردار است و سلامت فکر و اخلاق و سلامت امنیت برای جلوگیری از نفوذ بیگانگان است.

وی با بیان اینکه پلیس می‌تواند ضمن جلب پشتیبانی مردم ارتباط قوی مهربانانه و صمصیمانه داشته باشد افزود: اقتدار و امنیت با مهربانی متضاد نیست، از سویی موضوع امنیت اخلاقی از دغدغه‌های مردم است که باید مورد توجه ویژه ناجا باشد، اعتیاد، شرارت‌ها، هنجار شکنی‌ها موجب تهدید جسمی جانی و اخلاقی جامعه است که باید با آن مقابله اساسی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه تامین امنیت فضای مجازی نیز بسیار مهم است چرا که در زندگی مردم گسترش داشته است خاطر نشان کرد: فضای مجازی در عین امکانات فراوان، خطرات و تهدیدات بزرگی دارد، ناامن شدن فضای مجازی موجب ضرر و زیان به مردم است و وظیفه ناجا در این زمینه بسیار سنگین است.

سردار عبدی فرمانده انتظامی استان هم در این دیدار گفت: اقتدار، امنیت و آرامش از مولفه‌های اصلی و اولویت نیروی انتظامی است، شعار امسال” پلیس هوشمند و امنیت پایدار “است و بحث هوشمند سازی از سال‌های گذشته اتفاق افتاده است، ما خدمات را در دسترس مردم قرار دادیم چنان که خدمات ما در پنج شهرستان با دادگستری به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *