• 10:41

 • 1400-07-19

 • کد خبر: 17434

استانداری که خواهد آمد؛ آبرویی که برای رسانه نماند!

بالاخره یک تن به عنوان استاندار انتخاب خواهد شد اما خبرسازی های کذب آبرویی برای رسانه نگذاشته، اعتماد مخاطب سرمایه رسانه است و تنها انتشار خبر واقعی و مستند می تواند این اعتماد را بیشتر کند.

به گزارش آناج، داستان انتخاب استاندار آذربایجان شرقی توسط دولت سیزدهم هر هفته خوان جدیدی را طی می کند اما این خوان ها نه در فضای واقعی که در خبرسازی رسانه ای برخی رسانه های خبرساز محفلی اتفاق می افتد، این بار نیز روز شنبه ی قبل از یکشنبه های تشکیل جلسه هفتگی هیات دولت، خبرسازی شد که فلانی گزینه قطعی شده و فردا هیات دولت او را برای استانداری آذربایجان شرقی انتخاب خواهد کرد.

این رویه پیش از این برای دو گزینه دیگر نیز انجام و اتمام جلسه هیات دولت و عدم انتخاب استاندار برای آذربایجان شرقی، کذب بودن خبر رسانه معلوم الحال را عیان کرده بود اما این عیان شدن ها منجر به عدم تکرار انتشار خبر کذب نشد، تا اینجا می توان گفت بالاخره یک تن به عنوان استاندار انتخاب خواهد شد اما خبرسازی های کذب آبرویی برای رسانه نگذاشته، اعتماد مخاطب سرمایه رسانه است و تنها انتشار خبر واقعی و مستند می تواند این اعتماد را بیشتر کند.

همانطور که پیش تر در تحلیل فضای رسانه ای انتخاب استاندار آورده شده بود، چنین مواردی با دو هدف انجام می شود و هدف با توجه به میل رسانه به گزینه مدنظر متفاوت می شود، بار اول هدف این بود که گزینه سوزی شود و با انتشار خبرقطعی، فرد مورد نظر با هجمه های مجازی از میان گزینه ها حذف شود اما بار دوم قصد این بود که گزینه مطلوب رسانه خبرساز، کارش تمام شده و استاندار شود اما همین خبرسازی هم به ضرر گزینه مطلوب تمام شد.

شنیده ها حاکی از آنست که گزینه مطلوب رسانه ی خبرساز همچنان امیدوار به استاندار شدن است و در پشت صحنه لابی سنگینی به کار گرفته است تا آرزوی خود را محقق کند و بر همین اساس رسانه خبرساز سعی دارد در فضای افکار عمومی با مشغول سازی افکار با شایعات، گزینه مطلوب خود را از هجمه های مجازی رها کند.

گفته می شود برخی نمایندگان مجلس نیز بر عهدی که با گزینه خاص داشتند پایبند هستند و همچنان سعی دارند گزینه خود را به دولت تحمیل کنند.

دیدگاه ها:

  باید هر چه زودتر استاندار آذربایجانشرقی
  آن هم یگ فرد پر تلاش انقلابی اصول
  گرا، ودارای سوابق کاری درخشان، در
  سطح وزیر انتخاب شود ، تاکارهای
  عمرانی خدماتی وغیره در استان در
  زمین نماند ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *