• 17:43

 • 1400-07-12

 • کد خبر: 17078

در گفت‌وگو با آناج مطرح شد؛

اظهارات باورنکردنی بازیکن بومی: تراکتـور دلال‌خانه شده است

بازیکن بومی فوتبال تبریز طی اظهارات جنجالی در مورد اتفاقات باشگاه تراکتور و برخی از مسئولان این تیم افشاگری کرد.

به گزارش آناج، امیر اسدزاده، بازیکن بومی فوتبال تبریز و سابق تیم تراکتور که اخیراً در تمرینات این تیم حضور داشت، طی تماسی با خبرنگار ورزشی آناج از شرایط خود و وضعیت تیم محبوب فوتبال آذربایجان صحبت کرد. این بازیکن که دل پری از مسئولان تراکتور داشت، صحبت‌هایی را مطرح کرد که بسیار قابل تامل است. با توجه به درخواستی که این بازیکن از خبرنگار ما داشت، اظهارات او به صورت بی‌پرده و شفاف منتشر شده است.

اسدزاده صحبت‌های خود را اینطور آغاز کرد: من حدود یک ماه در تمرینات تراکتور حضور داشتم که نهایتاً مجبور به ترک تمرینات شدم. درحال حاضر تیمی ندارم و بیرون مانده‌ام. من در فصل گذشته با حرف آقای صادق پورحسین به سردار بوکان رفتم، یعنی نزدیک به 50 بار با من تماس گرفت که به این تیم بروم تا مبادا حسین خطیبی در این تیم تنها بماند. من به این تیم ملحق شدم اما در ادامه آن‌ها رفتنی شدند و من تنها و آواره ماندم! بعد از این اتفاقات، ما در تراکتور به هم رسیدیم و فکر می‌کردم که آقای پورحسین به من کمک خواهد کرد اما با دسیسه‌چینی باعث شد تا از این تیم جدا شوم.

وی درباره بازگشتش به تراکتور مورد جالبی را مطرح کرد: من از دوره قبلی حضورم در تراکتور مبلغی را از این تیم طلبکار بودم. مسئولان باشگاه تراکتور برای تسویه این بدهی از من خواستند تا به تمرینات بیایم و به میزان طلبم قرارداد ببندم که این کار را انجام دادم، اما در ادامه شرایطی را بوجود آوردند که نتوانستم بمانم. البته تغییرات کادرفنی هم در این امر دخیل بود. وضعیت به گونه‌ای بود که می‌خواستند تا دقیقه 90 در تمرینات بمانم و می‌دانستم که درنهایت در لیست مازاد قرار می‌گیرم. به همین دلیل ترجیح دادم جدا شوم. من یک سال در این تیم بازی کرده بودم و تجربه‌ام بیشتر از بسیاری از بازیکنان بود ولی بی‌تیم ماندنم صد بار شرف دارد به اینکه با خفت و خواری در یک تیم حضور داشته باشم.

این بازیکن متذکر شد: متاسفانه باشگاه تراکتور به دلال خانه تبدیل شده است و اکثر بازیکنان به کادرفنی تحمیل می‌شوند. جالب است بازیکنی که در زمان آقای کمالوند گزینه باشگاه بود و انتقادات زیادی برای جذب او وجود داشت، در زمان آقای کریمی به تیم ملحق شد. یعنی آن بازیکن انقدر تاپ بود که هر دو سرمربی او را می‌خواستند.

اسدزاده با انتقاد از مسئولان تراکتور تأکید کرد: متاسفم که تراکتور دست چنین افرادی افتاده است و بیشترین تاسفم برای چند نفر مسئول بومی است که در این تیم کار می‌کنند. تا زمانی که امثال میراب و پورحسین در این تیم حضور دارند بازیکنان بومی در این تیم روز خوش نخواهند دید. الان چند مربی تبریزی در کادر فنی تراکتور حضور دارند که … فیروز کریمی هستند تا کمک مربی! آن‌ها هیچ نقشی در امورات فنی ندارند و به عنوان «بله قربان‌گو» در این تیم فعالیت می‌کنند. واقعاً ذلتی بالاتر از این نیست. شما ببینید در زمان ما مجتبی حسینی دستیار اول یحیی گل‌محمدی در تراکتور بود اما در امورات فنی کمک می‌کرد و حتی برخی از بازیکنانی که جذب شدند با پیشنهاد او بود. کمک مربی باید قدرت داشته باشد نه اینکه دست نشانده باشد.

وی که از تیم ماشین‌سازی پیشنهاد دریافت کرده است، در خاتمه گریزی به نقل‌وانتقالات این تیم زد و گفت: شوربختانه ماشین‌سازی دست‌کمی از تراکتور ندارد و تمام بازیکنانی که این تیم جذب کرده، از مسیر دلالی بوده است. وقتی این شرایط را می‌بینم واقعاً دلم برای فوتبال شهرم و مخصوصا هواداران می‌سوزد. چون به صداقت کاری شما در بین رسانه‌ها ایمان داشتم، تماس گرفتم و این مسائل را بیان کردم و خواهش می‌کنم که صحبت‌هایم را حتماً منتشر کنید. آب از سر من گذشته است چه یک وجب چه صد وجب!

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

  درست میگه دلالی در فوتبالا کمر فوتبال را شکسته است
  چطور میشود مس سونگون بدون هیچ دلالی ۳ یا ۴ قهرمانی پشت سرهم کسب میکند
  این بعنی پتانسیل هست
  و چه استعداد هایی که سوختند
  دلالی ها مانع از مردمی شدن فوتبال می شود

  کاری به اینکه اسدزاده خودش بازیکن با کیفیتی نیست و خوب شد تراکتور نخریدش ندارم،،ولی درمورد دلال خانه شدن تراکتور حق میگه جوری شده که دلالها کمالوند رو اوردن بعد دیدن هوادار نمیزاره رد کردن الانم نظمی لیست فیروز رو تهیه نکرد هرچی دلالا اوردن باهاشون قراداد بسته ،دوتا بازیکن با کیفیت توشون نیست

  هر چند که واقعیت تلخ است ولی اقای اسد زاده این واقعیت تلخ را بیان کرده است در دهه گذشته چند تا بازیکن مطرح از باشگاه های تبریزی به فوتبال کشور و یا به خود باشگاه های تبریز اضافه شده اند !!؟؟؟ یعنی استعداد بچه های تبریزی کمتر از دیگر شهرهاست!!!؟؟؟ همیشه صحبت از جوان گرایی و بومی گرایی میکنند ولی حتی در تیم امید هم از تهران و یا دیگر شهرها بازیکن میاورند؟؟؟ اگه بازیکنی بخواد وارد تیمی بشود از تدارکاتچی گرفته تا الی آخر اول… کیه که به استعداد فوتبالی اهمیت بدهد. یا اینکه قبلا باید از طریق دلالی معرفی شوی… در تست ها حتی نیم نگاهی به بازیکنانی که به اصطلاح برای تست اومده اند نمی کنند چرا که تست ها فرمالیته میباشد.

  وقتی تیمی صاحب دائمی نداشته باشد همین می شود که هر لاشخور ی که ار سر راه می رسد تکه ای از آن را می کند .زنوزی هم به تراکتور و هواداران خیانت کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *