• 17:44

 • 1400-07-12

 • کد خبر: 17073

متفکرآزاد در گفت‌وگو با آناج مطرح کرد؛

ایران؛ پدری صبور در قبال دولت آذربایجان/ پیامِ روشن رزمایش نظامی ارتش

متفکرآزاد گفت: امیدواریم پیام‌های ارسال شده، مانع از ایجاد تنش در منطقه شود و قبل از ایجاد هرنوع ناراحتی و اتفاق ناگوار، دولت آذربایجان احساس برادری را به ملت ایران بازگرداند چراکه ایران نقش پدارنه خود در قبال جمهوری آذربایجان را صبورانه دنبال می‌کند.

گروه سیاسی آناج؛ در چند روز اخیر تنش‌های مرزی در منطقه شمال غرب کشور خصوصا از طرف دولت آذربایجان علیه جمهوری اسلامی تشدید یافته است. رهبر انقلاب نیز روز گذشته نسبت به این شیطنت‌ها واکنش نشان داده و جملاتی بیان کردند. در همین راستا روح الله متفکر آزاد نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با تحلیل محتوای بیانات رهبر انقلاب در گفت‌وگو با خبرنگار آناج اظهار داشت: نگاه رهبر انقلاب به اتفاقات اخیر در مرزهای شمال‌غرب کشور نگاه پدرانه و امت اسلامی محور است. استفاده از کلماتی همچون برادری، نشان از نگاه راهبردی رهبر انقلاب مبنی بر عمق روابط بین دو ملت است.

وی ادامه داد: موضوع بعدی در فلسفه نگاه رهبر انقلاب به این اتفاقات، حاکم شدن عقلانیت بر تصمیمات میان کشورهاست. انذار رهبر انقلاب به کشورهای همسایه نیز بر همین پایه استوار است تا کشورها تنها برای خودشان تصمیم بگیرند و از دخالت دشمنان اسلام بر حذر باشند چرا که حضور دشمنان زمینه ناامنی در منطقه را ایجاد خواهد کرد.

متفکر آزاد با اشاره به ریشه ‌های تاریخی روابط ایران و آذربایجان تاکید کرد: اشاره رهبر انقلاب بر اصل برادری در ریشه مشترک مردم ایران و آذربایجان دارد. این روابط دیرینه و خوب، نباید به دست دشمنانی همچون رژیم صهیونستی تخریب شود. از طرفی ورود رژیم صهیونیستی در آذربایجان به غیر از ایجاد تفرقه و تخاصم نتیجه‌ای نخواهد داشت و باید به این نکته توجه داشت که تغییر ژئوپلتیک در مرزها که علیه حاکمیت ایران باشد مسلما مورد قبول جمهوری اسلامی ایران نیست و نباید همسایگان ما انتظار قبول چنین تغییراتی را از ایران داشته باشند.

وی افزود: اصل برادری ایجاب می‌کند که ما منافع برادرانمان را به خطر نیاندازیم. وقتی جمهوری آذربایجان اجازه حضور دشمنان را در منطقه بدهد، این موضوع به برادری بین دو کشور خدشه وارد خواهد کرد و ما این توقع را نداریم و برای ملت ایران نیز قابل پذیرش نیست. کشور و ملت ایران در برهه‌های تاریخی مختلف در کنار ملت و دولت آذربایجان بوده و قضایای اخیر حاکی از دهن کجی به ملت ایران و نقض برادری است. همه این تنش‌ها به نفع دشمنان خصوصا رژیم صهیونیستی است. البته باید متذکر شد که ایران نقش پدارنه خود در قبال جمهوری آذربایجان را صبورانه دنبال می‌کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی قدرت دفاع از منافع خودش را دارد و اجازه نخواهد داد دشمنان ایران در منطقه حضور داشته باشند. امیدواریم پیام‌های ارسال شده، مانع از ایجاد تنش در منطقه شود و قبل از ایجاد هرنوع ناراحتی و اتفاق ناگوار، دولت آذربایجان احساس برادری را به ملت ایران بازگرداند.

متفکر آزاد به برگزاری مانور نظامی نیروهای مسلح در منطقه مرزی شمال غرب نیز اشاره داشته و گفت: رزمایش نظامی ایران در مرزها همواره برای ایجاد اقتدار در منطقه و علیه دولت‌های همسایه نیست. ایران هر زمان مانور نظامی در مرزها برگزار کرده، به دشمنان مردم منطقه پیام انذار و برای مردم پیام حمایت مقتدرانه صادر کرده است. از طرفی هرکسی که با دشمنان مردم منطقه همراهی بکند طبیعتا از مانور نظامی نیروهای مسلح ایران نگران خواهد شد.

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها:

  شما لازم نیست در تنور جنگ برادرکشی بدمی
  اگر عرضه دارید مس سونگون را از غارت نجات دهید

  سلام‌‌تمامیت‌ارضی‌ایران‌خط‌قرمز‌ملت‌است‌اما
  به‌نظر‌من‌‌ریشه‌این‌تنش‌روبه‌تزاید‌‌درنگاه‌پان‌فارسی
  به‌قضایا‌مربوط‌به‌آذربایجان‌است‌‌واضح‌است‌که‌افزار
  ‌وصهیونیزم‌وپسماندهای‌گروه‌های‌چپ‌داخل‌کشور‌و
  ازاین‌چالش‌به‌نفع‌خود‌بهره‌برداری
  میکنند‌

  پدرانه
  مادرانه
  مام وطن
  سرزمین مادری
  مادر
  خواهر
  زن داداش
  ……
  چقدر بازار بازی با کلمات این روزهای داغ شده.
  حرف باید صریح و رک زده بشه.
  شخصا با دیدن این کلمات تو جملات، بقیهدجمله‌رو نمی‌خونم.

  آقای متفکرآزاد این مطالب را باید زمان جنگ قره باغ میفرمودید؟! مدافعان حرم ما سالها در سوریه و عراق جنگیدند که نگذارند اسرائیل با ما هم مرز شود و پایش به اطراف ایران باز شود اما در جنگ قره باغ در عرض 44روز با کمک همان تکفیری ها اکنون پهبادهای اسرائیلی و جاسوسان اسرائیل در کنار مرز ما عکس یادگاری میگیرند؟! جوابی دارید بفرمایید؟ شهدا شرمنده ایم که کارشناسان و مدیریان بی لیاقتی داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *