• 14:58

  • 1400-07-12

  • کد خبر: 17061

نفرات برگزیده سوگواره «72 بغض بوم» معرفی شدند

آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان چهاردهمین سوگواره منطقه‌ای هنرهای تسجمی «72 بغض بوم» حوزه هنری آذربایجان شرقی با حضور برخی از شرکت کنندگان این سوگواره در سالن استاد شهریار پردیس فرهنگی سینمایی قدس تبریز برگزار شد.

به گزارش آناج، آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان چهاردهمین سوگواره منطقه‌ای هنرهای تسجمی «72 بغض بوم» حوزه هنری آذربایجان شرقی با حضور برخی از شرکت کنندگان این سوگواره در سالن استاد شهریار پردیس فرهنگی سینمایی قدس تبریز برگزار شد.

پس از انتشار فراخوان چهاردهمین سوگواره مجازی و منطقه‌ای هنرهای تجسمی 72 بغض بوم در استان‌های آذربایجان‌شرقی،غربی، زنجان و اردبیل، بیش از 150 اثر در دو بخش نقاشی و خوشنویسی، با موضوعات جلوه‌های ایثار، شجاعت و غیرت یاران امام حسین (ع) در روز عاشورا در بخش نقاشی و همچنین فقرات زیارت عاشورا در بخش خوشنویسی، به دبیرخانه این سوگواره در حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی ارسال شد.

در این سوگواره، وحید حیدرنژاد و شیرین عالیقدر (از تبریز)، محمدتقی محرم‌زاده (اردبیل)، سید عیسی شبیری (زنجان) و امیر دانش مراغی (مراغه) به عنوان نفرات برگزیده و شایسته تقدیر در بخش خوشنویسی انتخاب شدند.

هیات داوران در بخش خوشنویسی، به ترتیب افشین نجفی بهزاد (آذربایجان شرقی)، ناصر صادقی (اردبیل) و محمد اسدالهی (آذربایجان شرقی) را به عنوان نفرات اول تا سوم این بخش معرفی کردند.

همچنین در بخش نقاشی نیز، میرپیمان احمدی پور (آذربایجان شرقی) به عنوان نفر برگزیده و شایسته تقدیر انتخاب شد و به ترتیب آقایان بهزاد محبی و عسگر حقی از استان اردبیل به عنوان نفرات دوم و سوم انتخاب شدند.

در بخش نقاشی هیات داوران اثری را حائز رتبه اول نداست.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *