• 12:32

  • 1400-07-12

  • کد خبر: 17059

پاشینیان: ارمنستان هرگز وارد توطئه علیه ایران نمی‌شود

به گفته نخست‌وزیر ارمنستان، این کشور دارای روابط صمیمانه‌ای با ایران بوده و ایروان هرگز وارد دسیسه‌چینی علیه تهران نشده و نخواهد شد.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان که به لیتوانی سفر کرده است، در این کشور اعلام کرد که مسئله قره‌باغ نیازمند راه‌حل نهایی از طریق گفتگوی سیاسی و در چارچوب سازمان امنیت و همکاری اروپا «گروه مینسک» است.

پاشینیان افزود: آماده‌ایم در دیدار با رئیس‌جمهوری آذربایجان همه نقشه‌های مناطق مین‌گذاری شده در منطقه قره‌باغ را به وی تحویل دهیم، البته رئیس‌جمهوری آذربایجان نیز در برابر این اقدام می‌بایست همه اسرای ارمنی جنگ قره‌باغ را به ارمنستان بازگرداند.

نخست‌وزیر ارمنستان همچنین در این سخنان درباره روابط کشورش با ایران اعلام کرد: در دهه 90 هم‌زمان با استقلال ارمنستان از اتحاد شوروی سابق، ایران برای کشور ما راه زندگی محسوب می‌شد.

به گفته نخست‌وزیر ارمنستان، این کشور دارای روابط صمیمانه‌ای با ایران بوده و ایروان هرگز وارد دسیسه‌چینی علیه تهران نشده و نخواهد شد.

پاشینیان این را نیز افزود که او در مدت کوتاهی دو بار با رئیس‌جمهوری اسلامی ایران ملاقات کرده و این مسئله نشان می‌دهد تا چه حد توسعه روابط با ایران برای ارمنستان مهم است.

پاشینیان همچنین تأکید کرد که ایران و ارمنستان در تلاش هستند تا طرح‌های مشترک اقتصادی دو کشور را هرچه زودتر اجرایی کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    آخر انسان چقدر میتواند پس فطرت باشد؟؟ این پاشینیان یکی از همین آدماس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *