• 21:59

  • 1400-07-09

  • کد خبر: 16912

نگرانی‌ها از یک انتخاب غیرورزشی/ تـیر خلاص بر پیشانی ووشو استان!

انتخابات هیات ووشو استان آذربایجان‌شرقی که با پیروزی یک فرد غیرورزشی همراه بود، انتقادات زیادی را به دنبال داشته است.

به گزارش آناج، مجمع انتخاباتی هیات ووشو استان آذربایجان‌شرقی عصر روز چهارشنبه با حضور اعضای مجمع به ریاست «امیر صدیقی» رئیس فدراسیون ووشو در سالن کنفرانس اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد.

در این انتخابات، رقابت برای تصدی پست ریاست هیات ووشو بین دو کاندیدا بود که در نهایت، ناصر وفایی موفق شد با کسب ۸ رای و تنها یک رای بیشتر گوی سبقت را ربوده و به مدت ۴ سال سکان هدایت این هیات را به دست بگیرد.

پیروزی کاندیدای غیرورزشی بر کاندیدای ورزشی در این انتخابات حاشیه‌های زیادی داشته و درحالی رقم خورده است که گفته می‌شود رای سفید یکی از اعضای مجمع موجب گزینش فرد منتخب شده است.

در این میان، موضوعی که تردیدها را نسبت به سلامت انتخابات هیات ووشو استان افزایش داده، برگزاری مجمع آن در سکوت کامل خبری بوده است!

در همین راستا، بررسی‌ها نشان می‌دهد خبر این انتخابات تنها در رسانه رسمی اداره کل ورزش و جوانان استان و خبرگزاری دولت انعکاس یافته و اکثر رسانه‌های استان از برگزاری این مجمع انتخاباتی بی‌اطلاع بوده‌اند!

گزارش‌های رسیده به آناج نیز از نگرانی‌ اهالی ووشو نسبت به آینده این رشته ورزشی حکایت دارد و آن‌ها با عناوینی چون “تیر خلاص بر پیشانی ووشو” یا “فاتحه ووشو خوانده شد” نسبت به انتخابات برگزار شده واکنش نشان داده‌اند.

اما نکته‌ای که در انتخابات هیات‌های ورزشی همواره مورد نقد بوده، آئین‌نامه اجرایی و نحوه برگزاری این انتخابات می‌باشد که در اکثر مواقع باعث لابی‌گری‌ها و انتخاب افراد غیرمتخصص شده است.

نمونه بارز این شیوه ناصحیح، انتخابات هیات فوتبال استان است جایی که سکان هدایت این هیات از سال‌ها پیش (تقریبا ۲ دهه!) تحت فرمان یک نفر بوده و نتیجه آن، حال و روز فعلی فوتبال استان است که در مسیر نابودی قرار دارد!

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *