• 14:39

  • 1400-07-04

  • کد خبر: 16683

روند کند تغییرات مدیریتی در استان؛

تا 1404 با پورمحمدی؟!

گویا اینچنین که روند انتصابات ادامه دارد، تا 1404 با پورمحمدی، دولت روحانی در آذربایجان شرقی ادامه خواهد داشت و آذربایجان شرقی هنوز مانده تا طعم تغییرات را با دولت جدید بچشد.

گروه سیاسی آناج؛ با گذشت یک ماه از رای اعتماد مجلس به وزیر کشور، تاکنون تنها 5 استان از استان‌های کشور، استاندار جدید به خود دیده‌اند و باقی استان‌ها همچنان در نوبت ایستاده‌اند. در این یک ماه به طور متوسط هر شش روز یک استاندار تعیین شده و با این سرعت مشخص نیست آخرین استاندار چه زمانی منصوب خواهد شد.

از سوی دیگر رئیس جمهور در ابتکار مدیریتی، هر صبح جمعه وارد یک استان می‍‌شود تا مشکلات استان را از نزدیک بررسی و راهکاریابی شود درحالی که تیم دولت در آن استان‌ها همان تیم دولت قبلی هستند و عزمی برای پیگیری مصوبات دولت جدید ندارند.

تغییرات دولتی گرچه در سطح یک و دو مهم است اما اصلی ترین مساله تشکیل تیم مدیریتی و کاری در استان‌ها و ذیل استاندار است که می تواند کار دولت را براساس اهداف تعیین شده تا کوچکترین جغرافیای سیاسی پیش ببرد.

در گزارش‌های پیشین در مورد تعیین استاندار آذربایجان شرقی گزینه‌های مهم و مطرح بررسی شده‌اند اما گویا هر روز بدون تعیین تکلیف در مورد گزینه‌های موجود، گزینه های جدیدی اضافه می شوند و این نشان می دهد که تیم انتصاب استانداران و در راس آن وزیر کشور، هنوز نمی توانند یا نمی خواهند به نتیجه نهایی برسند و آذربایجان شرقی را از بلاتکلیفی مدیریتی رها کنند. برخی شنیده ها حاکی از آنست که آذربایجان شرقی اولویت 19 در بین استان‌هاست و هنوز مانده تا نوبتش برسد!

تا 1404 با پورمحمدی؟!

محمدرضا پورمحمدی آخرین استاندار دولت روحانی در آذربایجان شرقی است که منتظر مانده تا کاخ استانداری را تحویل استاندار اول دولت رئیسی بدهد و گویا اینچنین که روند انتصابات ادامه دارد، تا 1404 با پورمحمدی، دولت روحانی در آذربایجان شرقی ادامه خواهد داشت و آذربایجان شرقی هنوز مانده تا طعم تغییرات را با دولت جدید بچشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *