• 12:39

  • 1400-06-29

  • کد خبر: 16358

لیورپول ورژن خارجی تراکتور/ تو هرگز تنها قدمی نخواهی زد

خبرنگار باسابقه تبریزی در یادداشتی کوتاه تیم تراکتور را به لیورپول تشبیه کرد و هواداران متعصب را دلیل وجه شباهت اصلی دو تیم دانست.

به گزارش آناج، به عنوان کسی که از کودکی طرفدار تیم تراکتور بودم، بپرسند تراکتور به کدام تیم خارجی شباهت دارد می‌گویم لیورپول؛ نه به خاطر پیراهن قرمزش و نه به خاطر اینکه همانند تراکتور در شهر صنعتی قرار داد بلکه فقط به خاطر تماشاگران متعصبش.

«تو هیچگاه تنها گام برنخواهی داشت» این شعار معروف لیورپولی‌هاست. در سال 1990 کنی دالگلیش (محبوب‌ترین بازیکن تاریخ لیورپول) برای سومین بار تیم را به قهرمانی رسانده و از سمت سرمربیگری کنار رفت و پس از آن، هواداران لیورپول با امید تکرار قهرمانی سه دهه سخت را پشت سر گذاشتند.

این سه دهه برای لیورپولی‌ها، با فرمانروایی شیاطین سرخ فرگوسن، چلسی آبراموویچ، شورش تیم دوم منچستر، آرسنال ونگر و حتی معجزه رانیری در لستر سپری شد. سرانجام بهترین لیورپول تاریخ پس از درو کردن همه جام‌ها، در زمانه کرونا و با اقتدار بی‌سابقه‌ای در تاریخ، برای نخستین بار فاتح پریمیرلیگ شد

در این ۳۰ سال تماشاگران لیورپول همیشه از تیم خود حمایت کردند. حتی زمانی که مالک آمریکایی تیم به دلیل مشکلات مالی ستاره های این تیم را فروختند. حتی زمانی که با هدایت روی هاجسون تیم لیورپول بزرگ چند هفته در قعر جدول قرار داشت. حتی زمانی که عنوان پرافتخارترین تیم جزیره را به منچستریونایتد واگذار کردند و حتی زمانی که استیو جرارد که در اوجش به بارسلونا نرفته بود، در لیست فروش لیورپول قرار گرفت.

قطعا مالک لیورپول هم اشتباهات زیادی داشته اما همیشه در حاشیه امن حمایت طرفداران قرار داشته و نتیجه آن تیم امروزشان است که هم در لیگ انگلیس صدرنشین است و در طی سه سال اخیر بعد از ۳۰ سال قهرمان لیگ جزیره شد، در دو دوره لیگ قهرمانان اروپا به فینال راه یافت و یک بار فاتح اروپا شد. برای تراکتور هم قهرمانی و ظفر نزدیک است.

نگارنده: فرهاد فرهادپور

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *