• 15:26

  • 1400-06-29

  • کد خبر: 16351

مدیرکل ‏تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی خبر داد:

هفتمین کنگره ملی شعر اربعین در تبریز به صورت ملی برگزار می شود

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی با خبر دادن از ارتقا کنگره شعر اربعین به سطح کشوری بیان داشت: گنگره اولین بار است که از حالت استانی به حالت کشوری تبدیل شده و قصد بین المللی کردن ان برای سال آتی را داریم.

به گزارش آناج؛حجت الاسلام شعبانی، ظهر امروز در نشست خبری هفتمین کنگره شعر اربعین با بیان اینکه اربعین نماد ایثار و از خودگذشتگی محبان اهل بیت است اظهار داشت: امروز اگر محبان اهل بیت با اربعین خود را به دنیا ارایه می کنند این یعنی ما در آستانه تمدن نوین اسلامی است.

وی با اظهار تاسف از عدم حضور پرشور و همگانی زوار ایرانی در مراسم اربعین امسال گفت: حسرتی بالاتر از این نیست که طیف بزرگی از مردم ایران به دلیل کرونا امکان حضور در مراسم اربعین ندارند.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در ادامه با خبر دادن از ارتقا کنگره شعر اربعین به سطح کشوری بیان داشت: گنگره اولین بار است که از حالت استانی به حالت کشوری تبدیل شده و قصد بین المللی کردن ان برای سال آتی را داریم.

وی افزود: ۶۰۰اثر به دبیرخانه کنگره واصل شده و ۲۹۴ شاعر از ایران به زبان های ترکی و فارسی ارسال آثار داشته اند.

شعبانی ادامه داد: اختتامیه کنگره ۲ مهر در تبریز برگزار خواهد شد و داوری این‌گنگره توسط شاعران بنام و ملی انجام شده است.

وی افزود: تمامی آثار ارسالی به صورت مکتوب منتشر و در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی اذربایجان شرقی گفت: مهلت ارسال آثار تا ۳۱ شهریور همچنان باقیست.

وی در پایان با اشاره به جایگاه اهل بیت در زبان و ادبیات ترکی آذربایجانی گفت: شعر ترکی پیشینه زیادی در شعر و ادبیات حسینی دارد و همین دلیل کافی است که ما بخش ترکی را گنجاندیم تا تولیدات جدیدی را در این حوزه داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *