• 11:56

  • 1400-06-29

  • کد خبر: 16311

ارمنستان حریم هوایی خود را به روی آذربایجان گشود

سازمان هوانوردی ارمنستان اعلام کرد که بنا به درخواست سازمان‌های بین‌المللی، این کشور حریم هوایی خود را بر روی سفرهای هواپیماهای غیرنظامی آذربایجان باز کرده است و خطوط هوایی مستقیم میان گنجه و نخجوان از این مسیر برقرار است.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ سازمان هوانوردی ارمنستان اعلام کرد که بنا به درخواست سازمان‌های بین‌المللی، این کشور حریم هوایی خود را بر روی سفرهای هواپیماهای غیرنظامی آذربایجان باز کرده است و خطوط هوایی مستقیم میان گنجه و نخجوان از این مسیر برقرار است.

طی روزهای اخیر و در کنار تداوم تنش‌ها، اشارات مستقیم و غیرمستقیم زیادی مبنی بر تلاش برای کاهش تنش میان ارمنستان و ترکیه و جمهوری آذربایجان وجود دارد و مذاکراتی نیز با حضور سران جمهوری آذربایجان، ارمنستان و روسیه در حال اجرا می‌باشد.

درباره دیدار اخیر سه کشور و هرگونه بیانیه احتمالی هنوز خبری منتشر نشده است اما باز شدن حریم هوایی ارمنستان و برقراری خطوط مستقیم و هوایی میان دو بخش آذربایجان ( گنجه و نخجوان) را می‌توان گامی مثبت ارزیابی کرد.

گفتنی است علی‌رغم اعتراضات شدید مخالفان، نیکول پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان به مذاکرات با ترکیه و کاهش تنش‌ها به منظور گشایش درهای تجارت و دیپلماسی مصمم و خوشبین است.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *