• 14:03

  • 1400-06-28

  • کد خبر: 16285

تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس در آذربایجان شرقی؛

برگزاری همایش 1300نفری پیشکسوتان جهاد و شهادت/ شب خاطره های مجازی

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی، برنامه‌های هفته دفاع مقدس آذربایجان شرقی را تشریح کرد.

به گزارش آناج، سردار اصغر عباسقلی‌زاده روز یکشنبه، در نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس در آذربایجان شرقی، با بیان اینکه ۴۱ عنوان برنامه برای هفته دفاع دفاع مقدس در استان به اجرا در خواهد آمد گفت: آغاز این برنامه ها با همایش 1300 نفری پیشکسوتان دفاع مقدس استان در مصلی امام خمینی(ره) تبریز با سخنرانی تصویری ریاست جمهوری و رژه موتوری از سمت مصلی امام خمینی(ره) به سمت گلزار شهدای وادی رحمت انجام خواهدشد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان با اشاره به محدودیت برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس به خاطر شرایط کرونایی گفت: در نمایشگاه امسال از غرفه بندی پرهیز شده و به جای آن، در محوطه ائل گلی ادوات جنگی به نمایش گذاشته خواهد شد که بازدید از آن با رعایت پروتکل های بهداشتی میسر خواهد بود.

وی ادامه داد: برنامه های شب خاطره و همچنین دیگر برنامه ها در فضای مجازی در راستای تبیین و ارائه عملکرد رزمندگان در دوران دفاع مقدس از دیگر برنامه های این هفته خواهد بود.

دبیر ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس استان بیان کرد: در طول این هفته، برنامه زنده تلویزیونی از محل نمایشگاه ائل گلی پخش شده که هر شب در خدمت یکی از افتخار آفرینان دفاع مقدس خواهیم بود.

سردار عباسقلی زاده با بیان این‌که عدم تامین اعتبار یکی از دلایل به تکمیل نرسیدن موزه دفاع مقدس است، گفت: برابر ابلاغیه، مقرر شده ۴۰‌درصد اعتبارات و نیازمندی‌ها جهت تکمیل موزه دفاع مقدس، توسط استانداران و ۴۰ درصد نیز توسط شهرداران و ۲۰ درصد نیز توسط خیران و سایر تامین شود. سال گذشته سه میلیارد تومان توافق شده بود که تاکنون ۸۵۰ میلیون تومان به ما واگذار شده است.

وی ادامه داد: اگر امسال سه میلیارد تومان در راستای تکمیل محتوای موزه از جمله مسایل عمرانی و فنی و قرارداد با هنرمندان استان، تحقق یابد می‌توانیم با هنرمندان استان قرارداد منعقد کنیم همچنین تامین اعتبار و تجهیزات مستلزم پشتیبانی مسئولان است.

وی در پایان با بیان اینکه جشنواره فعالان حوزه فضای مجازی برگزار شده و احتمالا مدت آن تمدید شود گفت: بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان در حوزه دفاع مقدس ۳۵ جلد کتاب چاپ کرده و ۱۰ کتاب صوتی منتشر کرده است. همچنین بیش از ۱۰۰۰ ساعت با فرماندهان نیروهای مسلح مصاحبه شده که نیاز به پشتیبانی دارد که آن مصاحبه ها به کتاب تبدیل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *