• 17:21

  • 1400-06-17

  • کد خبر: 15827

آیا اردوغان به سوی حزب کُردی دست دراز می‌کند؟

ستون نویس روزنامه کورکوسوز ترکیه در یادداشت امروز خود در این روزنامه مدعی شد که با توجه به وضعیت بحرانی آرای حزب عدالت و توسعه، این حزب به سمت ائتلاف یا تفاهم با حزب کُردی دموکراتیک خلق‌ها حرکت خواهد کرد.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ جان آتاکلی ستون نویس روزنامه کورکوسوز ترکیه در یادداشت امروز خود در این روزنامه مدعی شد که با توجه به وضعیت بحرانی آرای حزب عدالت و توسعه، این حزب به سمت ائتلاف یا تفاهم با حزب کُردی دموکراتیک خلق‌ها حرکت خواهد کرد.

او در یادداشت امروز خود با بیان اینکه اردوغان روزی که سیستم جدیدی حکومتی را در کشور حاکم کرد فکر چنین روزی را نکرده بود، به تلاش‌های اردوغان برای یافتن راه‌حلی برای به دست آوردن رأی 50 به اضافه یک در انتخابات پیش رو اشاره کرده و تنها راه‌حل را یارگیری از اردوگاه مخالفان دولت دانست.

آتاکلی با بیان اینکه اردوغان با نزدیک‌ترین نفرات مرتبط با مرال آکشنر مذاکره کرده است، نوشت: اما این دیدارها نتایج لازم را برای اردوغان در پی نداشت. پس از آن اردوغان به سمت حزب دموکراتیک خلق‌ها تمایل یافته است. این حزب نیز اگرچه جواب ردی نداده است اما هنوز چراغ سبزی هم برای همکاری روشن نکرده است. پس از آن اردوغان به سوی عبدالله گل حرکت کرده و از او طلب یاری کرده است که با جواب رد او نیز مواجه شده است.

آتاکلی  با اشاره به یادداشت دیروز عبدالقادر سلوی، که از او به عنوان نویسنده دربار یاد کرده است تأکید می‌کند که سلوی نیز در یادداشت دیروز خود از لزوم همکاری حزب حاکم با حزب دموکراتیک خلق‌ها سخن گفته است. از نظر سلوی این حزب دموکراتیک خلق‌ها است که پیروز انتخابات آینده را روشن خواهد کرد.

آتاکلی معتقد است که  اردوغان در بازه زمانی پیش رو  ضمن برخی تغییرات سیاسی، بار دیگر به سمت حزب دموکراتیک خلق‌ها حرکت خواهد کرد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *