• 14:02

  • 1400-06-12

  • کد خبر: 15642

هشدار آذربایجان به ایروان درباره بحران‌آفرینی در قره‌باغ

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان در بیانیه‌ای اظهارات حمایتی وزارت امور خارجه و نخست‌وزیر ارمنستان را از تجزیه‌طلبی در قره‌باغ محکوم کرد.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان با صدور بیانیه‌ای اظهارات تجزیه‌طلبانه در قره‌باغ را محکوم کرد.

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان در بیانیه‌ای اظهارات حمایتی وزارت امور خارجه و نخست‌وزیر ارمنستان را از تجزیه‌طلبی در قره‌باغ محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: جعل تاریخ، عبرت نگرفتن از سیاست تجاوزگرانه و ادعا‌های بی‌پایه و اساس ارمنستان علیه تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان، نتیجهٔ افکار بیمارگونهٔ مقامات این کشور و نقض حقوق بین‌الملل است.

این بیانیه افزود: مقامات ارمنستان هر چقدر برای جعل حقایق تلاش کنند توان تغییر حقایق و واقعیت‌ها را نخواهند داشت و قره‌باغ سرزمین تاریخی جمهوری آذربایجان و بخش جدایی‌ناپذیر اراضی به رسمیت شناخته‌شدهٔ این کشور است.

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان ضمن انتقاد از تنش‌آفرینی‌های ارمنستان اعلام کرد: ما این اقدامات غیرسازنده ارمنستان و تصمیم‌های نهاد‌های بین‌المللی را سال‌ها اعلام و برای حل مناقشه از طریق گفتگو‌های مسالمت‌آمیز تحمل، اما در نهایت در جنگ ۴۴ روزه ضمن برقراری عدالت تمامیت ارضی خود را احیا کردیم و از این پس نیز پاسخ ما به اقدامات تجزیه‌طلبانه و تجاوزکارانه، علیه سرزمین‌هایمان قاطع و محکم خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *