• 11:35

  • 1400-06-10

  • کد خبر: 15544

بیر، ایکی، اوچ: جنگ و آشوب در تراکتـور!

در روز پرالتهاب تراکتور، فایلی صوتی از این باشگاه خارج شد که حاشیه‌های زیادی را برای این تیم به دنبال داشت.

به گزارش آناج، داستان از جایی شروع شد که فراز کمالوند، سرمربی تیم تراکتور در برنامه موج فوتبال شبکه سهند در مورد غیبت اکبر ایمانی در تمرینات این تیم اعلام کرد که این بازیکن از وی اجازه گرفته است. پیش از این شنیده می‌شد که اکبر ایمانی به دلیل مسائل مالی برای ادامه حضورش در تراکتور با مسئولان این تیم به مشکل برخورده است و به همین علت در تمرینات حضور ندارد.

اما این داستان روز گذشته بیخ پیدا کرد و در چند ساعت حواشی زیادی پیرو این داستان ایجاد شد. همه چیز از استوری اکبر ایمانی در ساعت 6 عصر آغاز شد. وی در صفحه اجتماعی خود عنوان کرد: من خیلی سعی کردم بمانم، ولی متاسفانه به روی خودم گفتن تو رو نمی‌خواهیم. اگر جای دیگری پیشنهاد داری ما هم کمکت می‌کنیم که بروی/ یاشاسین تراکتور- خداحافظ

حدود یک ساعت بعد باشگاه تراکتور به استوری اکبر ایمانی واکنش نشان داد. متن اطلاعیه باشگاه تراکتور به شرح زیر بود:

“اکبر ایمانی که در نیم فصل لیگ هجدهم با عقد قراردادی ۵ ساله به جمع سرخپوشان دیار آذربایجان پیوسته بود، برای فصل آینده خواستار افزایش مجدد مبلغ قرارداد خود به صورت نامعقول شده است.

این خواسته در حالی مطرح شده که قرارداد این بازیکن در فصل گذشته مبلغ 900 میلیون تومان بود، در نیم فصل به سه میلیارد و 200 میلیون تومان افزایش یافت. در همین راستا قرارداد این بازیکن برای فصل پیش رو( ۱۴۰۱-۱۴۰۰) نیز چهار میلیارد تومان منعقد شد.

با این حال، اکبر ایمانی برای لیگ بیست و یکم، خواستار مبلغ هفت میلیارد تومان شده و به باشگاه اعلام کرده است که در صورت عدم پرداخت این مبلغ، در تمرینات شرکت نخواهد کرد. او در روزهای اخیر در تمرینات غیبت غیر موجه داشته و حاضر به حضور در تمرینات نشده است.

ظهر امروز (سه‌شنبه) طی آخرین جلسه‌ای که با حضور مدیرعامل، معاون ورزشی و فرهنگی باشگاه و همچنین فراز کمالوند برگزار شد، علیرغم تاکید باشگاه بر حفظ اکبر ایمانی، این بازیکن بار دیگر بر خواسته خود اصرار کرده و اعلام نمود که در صورت عدم پرداخت این مبلغ، به همکاری خود با باشگاه تراکتور پایان خواهد داد.

اکبر ایمانی سه فصل دیگر با تراکتور قرارداد دارد و فراز کمالوند به دلیل جلوگیری از ایجاد حاشیه در تیم، طی روزهای گذشته اعلام کرده بود که به این بازیکن مرخصی داده است.”

وقتی جنگ بالا گرفت!

حالا جنگ اکبر ایمانی و باشگاه تراکتور به اوج خود رسیده بود. ایمانی، دقایقی بعد از اطلاعیه باشگاه تراکتور در استوری اعلام کرد: با هواداران رو راست باشین و بگین چه کسی منو نمی‌خواهد.

اما انتشار یک فایل صوتی در فضای مجازی از جزئیات مذاکره این بازیکن با تیم تراکتور پرده برداشت. در فایل صوتی مذاکره بین جمشید نظمی و فراز کمالوند مدیر عامل و سرمربی تراکتور با اکبر ایمانی است.

طبق گفته‌های مطرح شده در این فایل صوتی، قرارداد اولیه اکبر ایمانی با باشگاه در سال اول 500 میلیون بوده که در میانه‌های فصل با تمدید چند ساله به 3 و نیم میلیارد افزایش و باشگاه برای فصل جدید 20 درصد افزایش و در حدود 4 میلیارد برای این قرارداد این بازیکن در نظر گرفته است.

اما اکبر ایمانی عنوان می‌کند یا قراردادم را به 7 میلیارد تومان افزایش دهید و یا 7 میلیارد می‌دهم که رضایت‌ نامه‌ام را صادر کنید.

این مذاکره در حالی به نتیجه نمی‌رسد که فراز کمالوند به صادق پورحسین هم که در جلسه حضور دارد، می‌گوید: من اکبر را تحت هر شرایطی می‌خواهم.

ایمانی: من را نمی‌خواهید چرا برابر هواداران قرار می‌دهید

اکبر ایمانی در ساعات پایانی شب در یک لایو اینستاگرامی از اتفاقات رخ داده در چند ساعت بین او و مسئولان باشگاه تراکتور، گفت: من بعد از شروع تمرینات چند روزی را مرخصی گرفته و بعد از بازگشتم آقای کمالوند گفت؛ روز اول نظرم به تو مثبت بود اما حالا مثبت نیست و کمک می‌کنیم هر باشگاهی که خواستی بروی و برای همین از آن روز در تمرینات تیم حضور نداشتم.

وی مطرح کرد: امروز من را با نقشه به باشگاه کشیده و صدایم را ضبط کردند تا مرا برابر هواداران قرار دهند. در حالی که این فایل صوتی تقطیع‌ و با برنامه ضبط شده و جاهایی که من از تراکتور تعریف کرده و گفتم این تیم بزرگ را با هیچ تیمی عوض نمی‌کنم و به خاطر پول نیامدم، حدف شده است. ضبط صدا در جلسه خصوصی جرم است و این کار ناپسندی بود.

هافبک تراکتور اظهار داشت: کمالوند را هیچ تیمی نمی‌خواست و برای همین به تراکتور آمده و تراکتور را هم قهرمان نخواهد کرد و در پایان فصل در مورد قولش هم خواهد گفت، بازیکن نداشتم و برای همین نتوانستم نتیجه بگیریم.

وی در بخشی دیگری از لایو خود عنوان کرد: من تراکتور را دوست داشتم و به خاطر پول به تراکتور نیامدم و قرارداد من با نفت آبادان یک میلیارد بود که در تراکتور در سال اول نصف شد. با این همه همیشه از علاقه من در تراکتور سوء استفاده شده و آخرین بازیکنی که باشگاه با آن تسویه حساب می‌کند، من هستم.

حالا با این اتفاقات اکبر ایمانی در آستانه جدایی از تراکتور قرار گرفته است و این تیم نیز درحالی کمتر از دو هفته دیگر در مرحله یک هشتم نهائی لیگ قهرمانان آسیا به میدان خواهد رفت که علاوه بر از دست دادن بازیکنانش و مشکل پنجره نقل و انتقالات با حواشی جدیدی مواجه شده است و به نظر می‌رسد روزهای پرحاشیه‌ای در انتظار تیم محبوب پرشورها خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *