• 12:19

  • 1400-06-08

  • کد خبر: 15492

قول می‌دهم یک تیم آبرومند بسازم؛

کمالوند: بازیکن 2 میلیاردی 8 میلیارد می‌خواهد/ فضای مجازی، عامل ناکامی تراکتـور!

سرمربی تیم فوتبال تراکتور گفت: بازیکنان در فضای مجازی «یاشاسین تراکتور» می‌گویند و در پشت صحنه باشگاه را تحت فشار می‌گذارند.

به گزارش آناج، جمشید نظمی و فراز کمالوند، مدیرعامل و سرمربی تیم فوتبال تراکتور بامداد امروز در برنامه تلویزیونی موج فوتبال حضور یافته و به سوالات مطرح شده توسط هواداران پاسخ دادند که مشروح این صحبت‌ها را در زیر می‌خوانید:

نظمی: پنجره نقل و انتقالات تراکتور بسته است و ما نمی‌توانیم حتی قرارداد داخلی با بازیکن امضا کنیم. ما قراردادمان با نقی‌زاده را علنی کردیم و فیفا بلافاصله به صورت کتبی به باشگاه اخطار داد. طبق لیست فراز کمالوند، با یک سری از بازیکنان مذاکره و قرارداد داخلی هم امضا شده اما نمی‌توانیم آن را اعلام کنیم. از بین بازیکنان جداشده، به غیر از مهدی تیکدری قرارداد همه بازیکنان تمام شده بود. میثم تیموری هم یک روز پس از امضای قرارداد با مس رفسنجان اعلام کرد که منتظر تراکتور است! محمدرضا خانزاده نیز تقریبا نیمی از فصل گذشته را مصدوم بود و بازی نکرد.

کمالوند: مهدی تیکدری بندی در قراردادش داشت که اگر رضایت‌نامه او را در قبال دریافت مبلغ صادر نمی‌کردیم، می‌توانست به صورت یک طرفه قرارداد خود را فسخ کند و محمدرضا خانزاده نیز در تاریخ پنج اسفندماه ۹۹ رضایت‌نامه خود را از مدیرعامل وقت گرفته بود. مشکلی که وجود دارد، این است که اخبار به درستی به هواداران منتقل نمی‌شود. یکی از دلایل ناکامی تیم‌های بزرگ، فضای مجازی است. ما مسئله پنهانی نداریم و نباید دروغ بگوییم. من منکر زحمات مدیران و مربیان قبلی نیستم چون آنها هم به نوبه خود زحمت کشیده‌اند اما ما چرا باید طوری قرارداد ببندیم که بازیکن هر وقت دلش بخواهد، بتواند نسبت به فسخ قرارداد خود اقدام کند؟

جرارد پیکه، مدافع تیم بارسلونا در آغاز کرونا، ۵۰ درصد قرارداد خود را به باشگاه بخشید، اما بازیکنی که فصل گذشته دو میلیارد قرارداد داشت، الان از ما هشت میلیارد پول می‌خواهد؛ ما باید چه کار کنیم؟ نگاه نکنید که یک بازیکن لوگوی تراکتور را می‌بوسد، ببینید در پشت صحنه چه توقعی از باشگاه دارد. بازیکنان در فضای مجازی «یاشاسین تراکتور» می‌گویند و در پشت صحنه باشگاه را تحت فشار می‌گذارند. من درمورد بازیکنانی که رفته‌اند، حرف نمی‌زنم. هر مربی دوست دارد بازیکنانی نظیر تیکدری را در تیمش داشته باشد اما قراردادهای ما ایراد داشتند. این چه قرارداد سه ساله‌ای است که ۱۵ تبصره دارد و بازیکن در پایان سال اول به راحتی قرارداد خود را فسخ می‌کند؟

در مقطع قبلی که در تراکتور بودم، حتی با جاسم کرار هم به صورت مستقیم صحبت کردیم، چون مدیران برنامه‌ها آفت فوتبال هستند. در این میان تیم‌های صنعتی هم پول سرشار خرج می‌کنند و بازیکنی که ما با او به مبلغ سه میلیارد تومان به توافق رسیده بودیم، پیشنهاد ۱۷ میلیاردی از یک تیم شهرستانی دریافت می‌کند.

نظمی: ما لیگ بیست و یکم پوست‌اندازی خواهیم کرد تا مشکلات مالی را رفع کنیم اما به دنبال ساختارسازی در باشگاه و کسب سهمیه حضور در آسیا هم هستیم.

کمالوند: ‌برنامه‌مان این است که با قراردادهای سه، چهار ساله بازیکنان خود را حفظ کنیم تا در پایان فصل دغدغه‌ای نداشته باشیم. علی فتحی، بهزاد سلامی و امیر ابراهیم‌زاده که جزو بازیکنان جوان ما محسوب می‌شوند، چیزی از بازیکنان سایر تیم‌ها کمتر ندارند. آنها برای فصل آینده با پیشنهاداتی مواجه خواهند شد. همچنین با چهار، پنج بازیکن به توافقاتی رسیدیم اما شایعات در فضای مجازی بسیار است. سه روز بود که می‌گفتند «فراز کمالوند استعفا داده است» چرا باید تا این حد به فضای مجازی توجه کنیم؟ نوشته‌اند «بازیکنی به نام سجاد بازیکن من در شاهین بوشهر بوده و حالا در راه تراکتور است» با یک جست‌وجوی ساده می‌توان فهمید که او تاکنون با من کار نکرده است.

همچنین در یک رسانه دیگر نوشته‌اند که من در جمع هواداران صحبت کرده‌ام و سه دقیقه بعد آن خبر را برداشته‌اند. من کجا صحبت کردم؟! اگر بخواهیم تمامی شایعات فضای مجازی را تکذیب کنیم، من باید به جای تمرکز بر روی بحث‌های فنی و آنالیزی، از صبح تا شب فقط تکذیبیه صادر کنم. هواداران، صاحبان اصلی تراکتور هستند اما نباید به اخبار کذب توجه کنند.

تاکنون جذب چهار بازیکن قطعی شده که هیچ‌کدام از آنها ستاره نیستند. مگر تراکتور در این چند سال اخیر با تیم‌های کهکشانی نتیجه گرفته است؟ خروجی تیم کهکشانی چیست؟ من در ۲۰ سال گذشته بدون تیم نبودم. مگر در استان‌های دیگر سرمایه گذارانی مانند آقای زنوزی وجود ندارد؟ چه باشگاه‌داری نمی‌کنند؟ ببینید او چقدر در منطقه آذربایجان اشتغال‌زایی کرده اما با این بنده کاری کرده‌اند که الان دلزده و دلسرد شده است.

کمالوند: آقای زنوزی ناراحت است اما ناراحتی او فقط از این موضوع نیست. زنوزی زمانی که تراکتور را تحویل گرفت وضعیت اقتصادی کشور به این شکل نبود. او با وجود تمامی فشارها، جان، مال و آبرویش را گذاشته اما آیا درست است که به ایشان اهانت کنیم؟ تراکتور عشقِ زنوزی است و الان هم خودش را کنار نکشیده و نگفته که پنجره را باز نمی‌کند. ما طی جلسه‌ای که در ترکیه داشتیم، هم‌فکری کردیم که فشار را از روی آقای زنوزی برداریم و او هم گفت که «شش ماه به من مهلت بدهید تا کارها را روی ریل بیندازم.»

بدهی‌های تراکتور از سال ۹۰ انباشته شده و آقای زنوزی هم گفته که «شما امسال با هزینه پایین تیم را ببندید تا بدهی‌ها را سبک کنیم» من سابقه هشت سال مربی‌گری در تبریز را دارم که همه آنها موفقیت آمیز بوده‌اند. من امتحانم را پس دادم و الان هم قول می‌دهم که یک تیم آبرومند بسازیم. تراکتور فصل گذشته رفت و برگشت به تیم‌های پرسپولیس، استقلال و سپاهان باخت اما قول می‌دهم امسال این اتفاق تکرار نخواهد شد. هواداران فرصت بدهند، چون کارایی بازیکن جوان زیر فشار صفر می‌شود. در سال اول مالکیت زنوزی، وضعیت اقتصادی مملکت بهتر بود و او دژاگه را آورد. دو سال بعد هم با رفع مشکلات بازیکنی در سطح دژاگه را به تراکتور می‌آورد.

نظمی: مشکل اصلی ما استوکس است که با او برای حضور در دفتر آقای زنوزی تماس گرفته شده تا طلب خود را دریافت کند و با برطرف شدن این مشکل، سریعاً طی مکاتبه با فیفا اقدامات لازم برای باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی‌مان را انجام خواهیم داد. مشکل اصلی ما پول و بدهی‌هایی است که از سال‌های گذشته به باشگاه تحمیل شده است. تراکتور در گذشته از ظرفیت اسپانسر استفاده نمی‌کرد اما حالا تصمیم گرفتیم با اسپانسری خارج از مجموعه آقای زنوزی قرارداد منعقد کنیم. احتمالا پس از پرداخت بدهی‌های کنونی، بار دیگر پنجره نقل و انتقالات ما بسته خواهد شد و تلاش می‌کنیم در همین مقطع، قراردادهای بلندمدت خود را ثبت کنیم.

بازیکنان تیم‌های جوانان و امید ما در ترکیب ثابت تیم بزرگسالان حضور دارند. من در مقطع قبلی حضور خود در تراکتور، بودجه آکادمی را ۱۰ برابر افزایش دادم، زیرا معتقدم صنعت فوتبال، پرورش و فروش بازیکن است. در حال حاضر آقای ایوب ذوالفقاری به عنوان رئیس آکادمی باشگاه انتخاب شده و مشغول کارهای زیرساختی است.

کمالوند: سه پنجره نقل و انتقالات فولاد خوزستان بسته بود و آکادمی این باشگاه، تیم بزرگسالان را نجات داد. ان‌شاءالله آکادمی را به معنای واقعی فعال کنیم و همه دست به دست هم بدهیم تا چهار سال دیگر، اکثر بازیکنان تراکتور را بومی‌ها تشکیل بدهند.

نظمی: بازیکنی مدعی تعصب به تراکتور است، اما وفاداری که از آن دم می‌زند را در عمل از او نمی‌بینیم و مسائل مالی یک سری از مشکلات را ایجاد می‌کند. سعید واسعی کنار تیم است و در تمرینات حضور دارد.

کمالوند: برخی بازیکنان از کادر فنی مرخصی گرفتند. محمد عباس‌زاده تا دهم شهریورماه از ما مرخصی گرفته و اکبر ایمانی نیز از من اجازه گرفته است. از قادری هیچ خبری نداریم و نمی‌دانیم که کجاست. او به خاطر هر جلسه غیبت، دو درصد جریمه می‌شود. ادعای مثبت شدن تست کرونای این بازیکن را هم باید پزشک تیم تراکتور تایید کند. همچنین محمدرضا اخباری در اردوی تیم ملی، حضور دارد، او از لحاظ شخصیتی جزو بهترین‌هایی است که در تمام این سال‌ها با آنها کار کرده‌ام.

بعید می‌دانم دیگر کسی از جمع ما جدا شود و بازیکنان کنونی‌مان به کار خود در تراکتور ادامه خواهند داد. من علاقه زیادی به حضور میلاد فخرالدینی داشتم اما از نظر مالی نتوانستیم با این بازیکن به توافق برسیم. چطور می‌شود وقتی منبع درآمد یک تیم از استان ماست، ۱۵ برابر تراکتور خرج کند؟ با بازیکن ۲ میلیاردی، ۱۱ میلیارد قرارداد بسته‌اند و من نمی‌دانم این پول‌ها چطور خرج می‌شود. باید به بازیکنان هم حق بدهیم چون آنها بیمه ندارند و از یک جایی به بعد، دوران حرفه‌ای‌شان هم به اتمام می‌رسد.

نظمی: حبیب فرعباسی دچار اشتباه محاسباتی شده و زمانی که متوجه مذاکره او با ذوب‌آهن شدیم، نامه نوشتیم و به آنها هشدار دادیم. ما نسبت به این قرارداد شکایت کردیم و پیگیر احقاق حق باشگاه تراکتور هستیم.

کمالوند: حسین خطیبی، قادر رحیم‌زاده و سینا عشوری؛ به‌عنوان مربی در کادر فنی حضور دارند و به‌زودی یک مربی بدنساز هم به تیم اضافه خواهد شد. ما با تونی گولم به توافق رسیده بودیم اما چند روز پیش فدراسیون فوتبال اعلام کرد که برای جذب بازیکن یا مربی خارجی نباید حتی در فیفا پرونده باز وجود داشته باشد. پیگیر هستیم تا از راه‌های دیگر موضوع حضور گولم در تراکتور را فراهم کنیم. او اگر به تراکتور بیاید قطعا کمک زیادی به ما خواهد کرد. گولم شخصا هم برای حضور در تراکتور علاقه‌مند است.

نظمی: کلمه هوادار برای خیلی‌ها به یک سپر تبدیل شده است. یک سری‌ها حتی زمانی که اخبار خوبی از باشگاه به آنها می‌دهیم، به نام هوادار به زنوزی فحاشی می‌کنند که این کار به نام هواداران تراکتور نوشته می‌شود. پنجشنبه هفته گذشته با یک شرکت بومی قراردادی امضا کردیم که تعداد هفت هزار دستگاه کارتخوان به نام باشگاه تراکتور در اختیار فروشگاه‌های مختلف قرار بدهد و درصدی از تراکنش‌های این دستگاه‌ها به باشگاه تراکتور برسد. با این حال باز هم شاهد یک سری از کارها از سوی برخی افراد بودیم.

کمالوند: چرا این افراد را در فضای حقیقی نمی‌بینیم؟ هواداران تراکتور آنهایی هستند که در دوره اول حضور من در تراکتور و پس از بحث با عادل فردوسی‌پور، در وسط هفته ۱۲۰ هزار نفر به ورزشگاه آمدند. اگر می‌خواهید تراکتور آرامش داشته باشد، فضای مجازی را کنار بگذارید، چون ما را از هدف‌مان دور می‌کند.

نظمی: تعداد کمی وجود دارند که برای ضربه زدن به تراکتور اقدام به حاشیه سازی می‌کنند. جناب آقای حجت‌الاسلام آل‌هاشم نیز از این فضا گلایه داشتند و گفتند که «حرف‌هایی که از قول بنده در فضای هواداری منتشر شده، کاملا برعکس بوده است» نیت ایشان کمک به تراکتور است و در این راستا نیز اعلام آمادگی کردند. فضای خوبی از باشگاه جلوه نداده‌ایم و بازیکن را قبل از حضور در تراکتور پشیمان می‌کنند. رئیس هیئت مدیره مس سونگون تماسی با من داشت و خواستار برگزاری جلسه شد که روز سه‌شنبه و یا چهارشنبه با ایشان جلسه‌ای برگزار می‌کنیم. هر کسی که برای کمک به تراکتور پیش قدم شود، از او استقبال خواهیم کرد. تلاش می‌کنیم مشکلات را حل کنیم و هواداران نیز از لحاظ روحی در کنار تراکتور باشند.

کمالوند: تراکتور مدیون هیچ‌کس نیست و همه افراد مدیون تراکتور هستند. عزت و عظمت تراکتور به هوادارانش است و آنها امسال با تمام وجود حمایت کنند. تیم ما تلفیقی از بازیکنان جوان و با تجربه است که ۷۰ درصد آن جوان خواهد بود. مگر تیکدری، محمد ابراهیمی و مهدی کیانی از دسته یک به تراکتور نیامدند؟ آنها بازیکنان بدی بودند؟ ما باید کیفیت بازیکنان را در نظر بگیریم. قول می‌دهم برای فصل آینده یک تیم خوب، منسجم و باغیرت به پیراهن تراکتور بسازیم. یک سری‌ها می‌گویند تراکتور سقوط می‌کند اما امکان ندارد این اتفاق بیفتد. آقای زنوزی مجموعه‌ای درست کرده که خیلی از تیم‌های ایران این امکانات را ندارند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    چشم پاپا به حرفاتون گوش میکنیم. هوادار تراکتور را تعریف کنید: یعنی بچه هایی که پدرشان ثروتمند است اما در پرورشگاه بزرگ شدند.. اقای نظمی در دوران شما چمن رول و سیستم حرارت استادیوم درست شدند ؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *