• 21:14

  • 1400-05-26

  • کد خبر: 15041

بی‌معنا شدن نقش‌آفرینی ترکیه در افغانستان

روزنامه جمهوریت ترکیه اعلام کرد: با عقب‌نشینی ناتو از افغانستان عملاً نقش‌آفرینی مستقیم نیروهای ترکیه نیز بی‌معنا خواهد بود.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ روزنامه جمهوریت ترکیه اعلام کرد: با عقب‌نشینی ناتو از افغانستان عملاً نقش‌آفرینی مستقیم نیروهای ترکیه نیز بی‌معنا خواهد بود.

جمهوریت در گزارشی به استناد یک افسر بازنشسته ارتش ترکیه تاکید کرد که پس از این سطح همکاری ترکیه در افغانستان برای تأمین امنیت فرودگاه کابل در صورت درخواست و پذیرش طالبان می‌تواند در سطح آموزش و تجهیز نیروهای افغان امنیتی فرودگاه کابل نقش‌آفرینی کند.

بر اساس این گزارش با توجه به وضعیت بحرانی روزهای گذشته فرودگاه کابل عملاً نقش‌آفرینی نیروهای تُرک در این منطقه متوقف شده است.

نژات اصلن، کارشناس نظامی تُرک در گفتگو با روزنامه جمهوریت گفت: تعدادی از نظامیان افغان به ترکیه فرار کرده‌اند. برخی خبرها حکایت از آن دارد که ترکیه این افراد را آموزش داده و دوباره به افغانستان خواهد فرستاد. با تحکم طالبان در آنجا ترکیه خواه ناخواه بیرون گود مانده است. ترکیه تلاش داشت تا امنیت فرودگاه را نسبت به طالبان حفظ کند اما اکنون طالبان عملاً بر کل افغانستان و کابل مسلط شده است. تأمین امنیت برای تخلیه پرسنل‌های دیپلماتیک نیز معنایی ندارد چون عملاً آنها هم تخلیه شده‌اند و خود سربازان آمریکایی این کار را بر عهده داشتند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *