• 12:11

  • 1400-05-24

  • کد خبر: 14887

بازدید وزیر دفاع ترکیه از نقاط مرزی ایران

خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه به همراه ژنرال یاشار گولر رئیس ستاد کل ارتش کشور و ژنرال موسی آوسور فرمانده نیروی زمینی، از تدابیر و اقدامات انجام شده در مرز ایران- ترکیه بازدید کرد.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه به همراه ژنرال یاشار گولر رئیس ستاد کل ارتش کشور و ژنرال موسی آوسور فرمانده نیروی زمینی، از تدابیر و اقدامات انجام شده در مرز ایران- ترکیه بازدید کرد.

آکار و فرماندهان همراهش با هلیکوپتر پس از بازدید از خط مرزی بین دو کشور به مرکز رصد و دیده‌بانی کوجاچوکور در ارتفاع 2618 در نقطه صفر مرزی رفتند.

وزیر دفاع ملی ترکیه ضمن کسب اطلاعاتی در مورد فعالیت‌های مذکور گفت: تا زمانی که ما اینجا هستیم، تروریست‌ها و مهاجران غیرقانونی نمی‌توانند وارد کشور شوند.

این اقدامات برای مقابله با نابسامانی در افغانستان تشدید شده تا مانع ورود آوارگان افغان به ترکیه شود. با این وجود در اظهارات مقامات مختلف ترکیه شاهد تناقضاتی هستیم.

در حالی که رسانه‌ها و برخی مقامات ترکیه از سیل آوارگان به سمت ترکیه خبر داده و ابراز نگرانی می‌کردند، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه این موضوع را رد کرده و اظهار داشته است که تعداد زیادی به ترکیه نرفته‌اند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *