• 13:15

  • 1400-05-17

  • کد خبر: 14581

فرماندار تبریز در نشست خبری با اصحاب رسانه؛

تشریح حواشی انتخابات شوراها/ موضوع گرانی نان و فرمانداری

مهدوی گفت:موضوع رسیدگی به مساله آرد و نان در مجلس هفتم از فرمانداری‌ها گرفته شد و رسیدگی به این موضوع را به اداره غله، صمت و تعزیرات ، اتحادیه نانوایان محول کردند.

به گزارش آناج، بهروز مهدوی فرماندار تبریز در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص اتفاقات حاشیه‌ساز انتخابات اظهار داشت: برای نخستین بار در تبریز انتخابات الکترونیکی برگزار شد و درخواست من این بود که چند روز زودتر دستگاه‌ها فرستاده شود اما ساعت یک شب دستگاه‌ها به دست ما رسید و تا ساعت شش صبح هم نصب و راه اندازی دستگاه‌ها طول کشید.

وی ادامه داد: برای مجریان انتخابات باید استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی یاد داده می‌شد و وزارت کشور این دستگاه‌ها را بسیار دیرتر از حد معمول تحویل داد زیرا هم از خطر هک شدن نگران بودند و هم تا لحظه آخر تایید صلاحیت انجام می‌شد!

فرماندار تبریز با بیان اینکه تاخیر در برگزاری انتخابات الکترونیکی در تعداد کمی از شعبه‌ها بود، گفت: ۵۴۰ شعبه از همان ساعت اول انتخابات را آغاز کرده بودند و فقط ۱۶۰ شعبه دو تا سه ساعت تاخیر داشتند که همین تاخیر که مقصر آن هم ما نبودیم هجمه رسانه‌ای به ما و شبهه ایجاد کرد.

وی با اشاره به برخی گمانه زنی‌ها عنوان کرد: برخی می‌گفتند که ما نمی‌خواهیم مشارکت بالا باشد اما قسم می‌خورم چنین چیزی هیچوقت نبوده است، ما سه شب نخوابیده بودیم و شب انتخابات هم تا صبح مشغول مهیا کردن دستگاه‌ها بودیم.

مهدوی با بیان اینکه صبح بعد از انتخابات و بلافاصله بعد از اتمام رای گیری متوجه شدیم که رای گیری دستی و الکترونیکی در یکی از شعبات دوبار محاسبه شده است، اظهار داشت: به همین دلیل ۱۴۰ رای به نفر سیزدهم اضافه شده بود و برای دیگر کاندیداها هم همین اتفاق در همان شعبه رخ داده بود.

وی با تاکید بر اینکه تمام صندوق‌های دستی بازشماری شد، ابراز داشت: اگرچه طبق قانون این کار نیاز نبود اما ما برای رفع شبهات و جلوگیری از پایمال شدن حقوق مردم تمام صندوق‌های دستی را در حضور نمایندگان منتخبین بازشماری کردیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: نفر سیزدهم که رای او جابجا شد کاملا موضوع را پذیرفت و گفت که حق با شماست اما عده‌ای در بیرون حاضر نبودند این مساله را بپذیرند و شبهه گم شدن رای ایجاد می‌کردند.

وی در خصوص گرانی نان و انتقادات از فرمانداری توضیح داد: موضوع رسیدگی به مساله آرد و نان در مجلس هفتم از فرمانداری‌ها گرفته شد، تعزیرات آرد و نان را منحل کردند و رسیدگی به این موضوع را به اداره غله، صمت و تعزیرات ، اتحادیه نانوایان محول کردند و فرمانداری هیچ جایگاهی  برای رسیدگی به این موضوع ندارد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    سلام‌در‌چند‌روز‌اخیرشیر‌پاکتی‌معمولی‌دو‌هزار‌تومان‌گران‌شده‌یعنی‌رسیده‌به‌هشت‌هزار‌تومان‌…

    با سلام . فرمانداری محترم محبت کنند حق الزحمه مجریان انتخابات 28 خرداد را به حساب هایشان واریز کنند . رفته رفته ارزشش کم می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *