• 11:55

  • 1400-05-17

  • کد خبر: 14572

مصاحبه با خلبان آتش‌نشان ایرانی در ترکیه

خلبان هواپیمای آتش‌نشان ایرانی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی اولوسال ترکیه اعلام کرد: باعث خوشحالی و افتخار ماست که بتوانیم در این وضعیت برای خاموش کردن آتش در کنار مردم ترکیه باشیم.

آناج-گروه ترکیه و قفقاز؛ در آتش‌سوزی‌های اخیر ترکیه که بزرگترین در تاریخ این کشور است، کشورهای زیادی به کمک ترکیه آمده‌اند که جمهوری آذربایجان، روسیه و اوکراین از جمله آنها هستند.

ایران نیز با یک هواپیما، 2 هلیکوپتر و یک گروه 20 نفره از جمله کشورهایی بود که در همان ابتدا وارد کمک به ترکیه شد.

هواپیمای آتش‌نشان ایرانی با ظرفیت حمل 40 تن آب مأموریت خود را در مارماریس که یکی از بحرانی‌ترین مناطق آتش‌سوزی است آغاز کرده و طی یک هفته گذشته دنبال می‌کند.

شبکه تلویزیونی اولوسال ترکیه در همین رابطه مصاحبه‌ای را با محمدمهدی نوری خلبان این هواپیما انجام داده است.

خلبان هواپیمای آتش‌نشان ایرانی در این مصاحبه با بیان اینکه باعث خوشحالی و افتخار ماست که بتوانیم در این وضعیت برای خاموش کردن آتش در کنار مردم ترکیه باشیم، گفت: برای اینکه ترکیه بتواند بر این بلا فائق آید، با یک هواپیما و دو هلیکوپتر به کمک شتافتیم و به عملیات اطفای حریق پیوستیم.

وی افزود: به طور خاص در اولین ساعات آتش‌سوزی جنگل‌های ترکیه، جمهوری اسلامی ایران به عنوان دوست، برادر و همسایه ترکیه به کمک مردم و دولت این کشور شتافت. از اینکه از ظرفیت اطفای حریق ایران برای خدمت به ترکیه استفاده کردیم، خوشحالیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *