• 11:54

  • 1399-08-14

  • کد خبر: 144

استقبال وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان از بیانان رهبر انقلاب

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان در واکنش به بیانات مقام معظم رهبری در مورد قره‌باغ بیانیه مطبوعاتی صادر و از ایشان قدردانی کرد.

به گزارش آناج، بیانیه مطبوعاتی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان در استقبال از بیانات مقام معظم رهبری به شرح زیر است:

“ما از بیانات رهبر جمهوری اسلامی ایران آیت‌الله سید علی خامنه‌ای در مورد درگیری ارمنستان و آذربایجان و پشتیبانی از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان قدردانی می‌کنیم.

رهبر عالی با تکرار حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از موضع عادلانه آذربایجان که مبتنی بر قوانین بین‌المللی است، گفتند که تمام مناطق آذربایجان که  توسط ارمنستان اشغال شده، باید آزاد شود و همه این مناطق باید به آذربایجان برگردانده شود.

ما از تلاش‌های دولت دوست ایران برای حل مناقشه ارمنستان و آذربایجان، از جمله سفر سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه به‌عنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به منطقه و ارائه ابتکار عمل برای حل هرچه سریع‌تر این مناقشه قدردانی می‌کنیم.

بر این باوریم که روابط بین کشورهایمان که بر پایه ریشه‌های تاریخی بنا شده‌اند با موفقیت پیشرفت خواهد کرد و این روابط در خدمت تأمین صلح، ثبات و رفاه در منطقه خواهد بود.”

گفتنی است حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی صبح دیروز در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با مردم ایران در خصوص جنگ قره‌باغ اعلام کردند: این درگیری نظامی باید هرچه زودتر تمام شود؛ البته همه سرزمین‌های جمهوری آذربایجان که به‌وسیله ارمنستان تصرف شده باید آزاد شود و به آذربایجان برگردد.

ایشان به  لزوم حفظ امنیت ارامنه در این سرزمین‌ها و رعایت مرزهای بین‌المللی از جانب دو طرف را نیز مورد تأکید قرار دادند و افزودند: تروریست‌هایی که بر اساس گزارش‌های قابل اطمینان وارد منطقه شده‌اند، نباید به هیچ‌وجه نزدیک مرز ایران شوند و اگر آنها نزدیک مرز شوند، قطعاً برخورد قاطع خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها:

    سلاملار، محاربه نین اولین ده بو سؤزلر دئییلسییدی چوخ ماراخلی اولاردی.
    یشاسین آناج.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *