• 09:41

  • 1400-05-06

  • کد خبر: 14273

مهدی پیرجهان

خبر تلخ برای ورزش ایران و آذربایجان/ پیرجهان المپیک را از دست داد

دونده خوش‌نام‌ونشان تبریزی به‌دلیل مثبت‌شدن نتیجه آزمایش کرونایش حضور در بازی‌های المپیک توکیو را از دست داد.

به گزارش آناج، مهدی پیرجهان، دونده خوش نام‌و‌نشان و المپین تبریز که به دلیل مثبت اعلام شدن تست کرونا نتوانست کاروان اعزامی تیم دوومیدانی کشورمان به المپیک توکیو را همراهی کند، روز گذشته برای سومین بار تست PCR کرونا داد که جواب این تست بار دیگر مثبت از آب درآمد و بدین ترتیب این ورزشکار ارزنده کشور رسماً از حضور در مسابقات المپیک بازماند.

براساس قوانین ستاد برگزاری بازی‌های المپیک توکیو همه شرکت‌کنندگان در این مسابقات باید در روزهای پیش از اعزام به ژاپن سه بار آزمایش کرونا بدهند و هر سه آن‌ها منفی باشد. نتیجه آزمایش اول و دوم مهدی پیرجهان نماینده کشورمان در ماده ۴۰۰ متر بامانع رشته دو‌و‌میدانی، منفی شد اما به دلیل مثبت‌شدن آزمایش سوم نتوانست همراه با دیگر اعضای تیم دو‌و‌میدانی راهی توکیو شود.

پس از این اتفاق، مسوولین فدراسیون سه بار دیگر هم از پیرجهان آزمایش گرفتند اما هربار این نتیجه مثبت شد. آزمایش پیرجهان در شرایطی مثبت شد که هر ۲ دُز واکسن کرونا را تزریق کرده بود و درحال حاضر هم هیچ علائمی از بیماری ندارد.

خاطرنشان می‌گردد، رکورددار دو 400 متر با مانع کشور درحالی با نهایت بدشانسی المپیک توکیو را از دست داد که به عنوان نخستین ایرانی در این ماده موفق شده بود جواز حضور در رقابت‌های المپیک را کسب کند. وی از طریق رنکینگ فدراسیون جهانی دوومیدانی توانسته بود این سهمیه را بدست بیاورد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *